کد خبر: ۴۹۰۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳

سالن سی آی پی فرودگاه امام خمینی

به طور کلی اگر بخواهیم کلمه سی آی پی را معرفی کنیم می ‌توان گفت این کلمه مخفف عبارتی بوده که به افراد مهم اقتصادی اطلاق می شود. با این حال این خدمات در فرودگاه ها، سالن های همایش و هتل ها تقریبا یکسان بوده است. حال مسافرانی که تمایل دارند از خدمات سی آی پی فرودگاه امام خمینی استفاده کنند باید دقت داشته باشند همانطور که قبلا نیز بیان شد این خدمات توسط شرکت‌ های هواپیمایی ارائه می ‌شود که مسافرین می‌ توانند از این شرکت‌ها درخواست داده و خدمات مورد نظر خود را بگیرند. حال لازم است بدانید سالن سی آی پی فرودگاه امام یکی از مجهزترین سالن تشریفات اختصاصی کشور بوده که مساحتی حدود ۷ هزار متر مربع دارد. این سالن دارای سه طبقه بوده و مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه امام که از قبل اقدام به رزرو خدمات سی آی پی فرودگاه کرده اند می توانند در فضای آرام و بدون استرس این سالن اوقات خود را بگذرانند. همچنین در این سالن تمامی تشریفات و امکانات مورد نیاز موجود بوده که مسافران می توانند از آن استفاده نمایند. دقت داشته باشید این ترمینال اختصاصی به گونه ای بوده که مسافرین محترم جایگاه، بدون نیاز به اجرای فرایندهای عادی عملیات فرودگاه از جمله دریافت کارت پرواز و تحویل بار می توانند در این مدت استراحت کرده و ضمن استفاده از پذیرایی شایسته، از میز اردوی مجهز نیز استفاده کنند.

دانستنی های خدمات تشریفاتی واران

نکات مهم در انتخاب ترانسفر فرودگاهی

لازم است بدانید که هنگام انتخاب ترانسفر فرودگاهی راحتی شما در سفر فراهم شده و این انتخاب بسیار هوشمندانه و درست خواهد بود. در صورتی که می خواهید خودرو ارزان تری برای ترانسفر فرودگاهی اجاره کنید، باید موسسه ای را پیدا کنید که دارای اعتبار بوده و مکانی حرفه ای برای اجاره اتومبیل باشد. در صورتی که شما دارای یک مهمان بسیار مهم هستید و قصد دارید او را با امنیت بالا همراهی کنید، اجاره ماشین و استفاده از ترانسفر فرودگاه گزینه ای بسیار خوب برای شما خواهد بود. اگر اتوبوس یا ون اجاره کنید که دارای راننده ای حرفه ای و آشنا به مسیریابی باشد، به سادگی می توانید از جایی به جای دیگر سفر کنید.
خدمات سی آی پی فرودگاه امام برای پرواز های داخلی

همانطور که ذکر شد برای مسافرانی که وارد تهران شده و قصد خرید cip فرودگاه امام در پروازهای ورودی خود دارند نیز امکانات زیادی ارائه می شود. به طوری که مسافران به محض ورود به فرودگاه تا لحظه‌ای که به مقصد خود در ایران برسند می توانند از این خدمات بهره ببرند. با این حال لازم است بدانید مهمترین این خدمات شامل انتقال چمدان های مسافر به خودروهای تعیین شده، انتقال مسافران به مقصد مورد نظر با خودروهای اختصاصی ،اقامت کوتاه مدت در سوئیت های سی آی پی، امکان پرداخت هزینه فرودگاه در جایگاه تشریفات cip، استفاده از خدمات ویلچر، انجام فرایندهای دریافت ویزای فرودگاهی، انجام ملاقات های خصوصی جهت مذاکرات تجاری در سالن کنفرانس، ارائه اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر و اینترنت، کافی شاپ لوکس و ارائه انواع نوشیدنی های گرم و سرد و غیره می شود.

 

 

دانستنی های خدمات تشریفاتی واران

خدمات سی آی پی فرودگاه مهرآباد

همان طور که گفته شد خدمات سی آی پی فرودگاه مهرآباد به گونه ای بود که به طور حتم هر فرد مسافری که از آن استفاده کند لذت کافی از سفر خود خواهد برد. با این حال لازم است بدانید این جایگاه را می‌توان یکی از مجهزترین جایگاههای کشور دانست که امکانات منحصر به فردی از جمله سوئیت های مناسب برای استراحت میهمانان، سالن اجلاس، سالن همایش و کافی شاپ دارد. همچنین در این جایگاه مدرن امکان استفاده از سالن تشریفاتی برای مسافران فراهم می شود. از طرفی افراد می‌توانند کل فرایند سفر را از درب منزل تا بازگشت به منزل یا محل کار را به صورت آنلاین سفارش دهند. از دیگر خدمات قابل ارائه در این فرودگاه شامل اینترنت پر سرعت، بوفه انواع غذا و نوشیدنی، خودرو اختصاصی تا پای پرواز، ارائه سرویس حیوان خانگی، ارائه سرویس ویلچر، وجود نمازخانه در محوطه سالن، اتاق اختصاصی سیگار، اتاق مطالعه، سالن های تجاری و کاری و غیره می باشد. به طور حتم استفاده از این خدمات برای مسافران بی نظیر خواهد بود و برای مسافران سفری بیاد ماندنی به یادگار خواهد ماند.

 

خدمات سی آی پی فرودگاه امام برای پرواز های خروجی

فرودگاه امام خمینی رحمت الله نیز همانند فرودگاه مهرآباد دارای خدمات سی آی پی فرودگاه مجهز می باشد به طوری که در پروازهای خروجی و چه در پرواز های ورودی مسافران می توانند در سالن تشریفات این فرودگاه اقامت داشته و از خدمات آن استفاده کنند. به طور کلی مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند می توانند اقدام به همراهی از منزل تا پای پرواز را داشته باشند. همچنین امکان استفاده از خدمات ویلچر، امکان پرداخت هزینه های فرودگاهی همچون عوارض خروج و هزینه‌های اضافه بار در جایگاه تشریفات، انتقال مسافران از سالن پذیرایی تا هواپیما با استفاده از خودروهای اختصاصی cip، امکان استفاده از پارکینگ اختصاصی سی آی پی، امکان استفاده از سوئیت های سی آی پی در فرودگاه، گیت های اختصاصی سپاه و پلیس گمرک و پذیرش بار، استفاده از اینترنت پر سرعت وای فای، فروشگاه خشکبار، چرم، صنایع دستی و خاویار، باجه اختصاصی بانک، ارائه پذیرایی رایگان صبحانه، نهار، شام، انواع نوشیدنی سرد و گرم و انواع سالاد و دسر و غیره از مهمترین این خدمات می باشد.

خدمات CIP و VIP چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

شاید برایتان جای سوال باشد که خدمات VIP که تابحال شنیده اید چه تفاوتی با خدمات CIP دارد؟ باید بگوییم که مهمترین و اصلی ترین تفاوتی که این خدمات با یکدیگر دارند، ایجاد امنیت برای افراد مورد استفاده از این خدمات می باشد که در افرادی که از خدمات VIP استفاده می کنند معمولاً برای داشتن امنیت بیشتر برای آنها محافظان شخصی، جایگاه های ویژه و دوربین هایی به جهت نظارت بیشتر در نظر گرفته می شود، تا هیچگونه خطری آنها را تهدید نکند.
به عنوان مثال، وزرا، روسای جمهور، ورزشکاران معروف، مشاهیر هنری، حقوقدانان و... به طوری کلی هر فردی که به واسطه شغل خود ممکن است مورد سوء قصد قرار گیرد، از جمله افرادی هستند که باید از خدمات VIP استفاده نمایند.
علاوه بر این، تفاوت دیگری که خدمات VIP و CIP نسبت به یکدیگر دارند، این است که سازمان های مربوطه معمولاً عهده دار پرداخت هزینه خدمات VIP می باشند ولی افرادی که از خدمات خرید cip استفاده می کنند، باید هزینه ها را به صورت شخصی پرداخت نمایند.

دانستنی های خدمات تشریفاتی واران

منظور از خدمات سی ای پی فرودگاهی چیست؟

خدمات CIP چیست؟ به افرادی اطلاق می شود که از لحاظ تجاری و اقتصادی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند. این افراد به دلیل تاثیری که در مبادلات تجاری و اقتصادی دارند اغلب از لحاظ زمانی در محدودیت می باشند و به همین دلیل در بسیاری از مواقع بر خلاف مردم عادی نیاز دارند تا از خدماتی بهره مند شوند که کار آنها را سریع تر و راحت تر راه بیندازد. تشریفات فرودگاهی یکی از مهمترین و متداول ترین خدمات مورد استفاده برای اینگونه از افراد می باشد. از آنجایی که این افراد به واسطه شغل خود مدام در حال سفر به داخل و یا خارج از کشور هستند بنابراین مدت زمانی که را در فرودگاه ها سپری می کنند، برایشان اهمیت زیادی دارد، چرا که زمان خیلی کوتاه هم برای آنها ارزش بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال مدیران و روسای کارخانجات ، مدیران تیم های فوتبالی، فعالان حوزه اقتصادی، تجار و... از جمله افرادی می باشند که به شدت نیاز به استفاده از خدمات CIP دارند. خدمات CIP به دلیل اهمیت بسیار زیادی که دارند، در فرودگاه های کشور در دسترس می باشند تا افراد مورد نظر بتوانند با خرید و رزرو خدمات تشریفات اختصاصی از آن استفاده نمایند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: