کد خبر: ۴۹۰۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

حجت الاسلام و المسلمین مظفر کاوه کارشناس مذهبی گفت:عبادت شب و روز بیست و پنجم ذی القعده برابر با یک قرن عبادت است.

به گزارش شفاف، روز بیست و پنجم ذی القعده و دحوالارض دارای فضیلت بسیار است و اعمال مخصوص دارد.

دحوالارض///

به جا آوردن غسل، روزه گرفتن، خواندن دو رکعت نماز در هنگام ظهر، خواندن سوره حمد و پنج مرتبه سوره شمس در هر رکعت بعد از سوره حمد و بعد از اتمام نماز بگوید: لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ‏ سپس بگوید: یَا مُقِیلَ الْعَثَرَاتِ أَقِلْنِی عَثْرَتِی یَا مُجِیبَ الدَّعَوَاتِ أَجِبْ دَعْوَتِی یَا سَامِعَ الْأَصْوَاتِ اسْمَعْ صَوْتِی وَ ارْحَمْنِی وَ تَجَاوَزْ عَنْ سَیِّئَاتِی وَ مَا عِنْدِی یَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرامِ، زیارت امام رضا (ع)، خواندن دعایی که با عبارت اللَّهُمَّ دَاحِیَ الْکَعْبَهِ ... شروع می‌شود، از اعمال این روز است.

دحوالارض///

حجت الاسلام و المسلمین مظفر کاوه کارشناس مذهبی در خصوص رویدادهای مهم شب بیست و پنجم ذی القعده اظهار کرد: در شب بیست و پنجم ماه ذی القعده رویدادهای مهمی رخ داده است؛ روزی که اولین رحمت خداوند بر حضرت آدم (ع) نازل شده است، نشستن کشتی نوح بر فراز کوه جودی ،ولادت با سعادت حضرت ابراهیم (ع) و عیسی بن مریم (ع)  و خارج شدن خانه خدا، کعبه و مکه از آب و قیام امام زمان (عج) از مهم ترین رویدادهای شب و روز بیست و پنجم ذی اقعده است.

دحوالارض///

وی افزود: بر اساس روایات ، احادیث و آیات قرآنی روز بیرن آمدن زمین از آب را دحوالارض می نامند؛ در آیه 30 سوره نازعات ، سوم سوره رعد و 96 سوره آل عمران به دحوالارض به معنای گسترانیدن،حرکت کردن،تکان دادن از محل اصلی،پهن شدن زمین اشاره شده است.

دحوالارض///

این کارشناس مذهبی گفت: بر اساس روایات و احادیث، عبادت یک شب و روز شب بیست و پنجم ذی القعده برابر با یک قرن عبادت است و شب زنده داری و قیام کردن برای عبادت فضیلت بسیار دارد. روزه گرفتن یک روز آن برابر هفتاد سال عبادت است؛ میرعماد در کتاب اربعه الاعمال خود تاکید کرده افضل عبادات این روز زیارت امام رضا (ع) است.

انتهای پیام/             

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار