کد خبر: ۴۹۰۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای گفت با توجه به اظهارات بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، ترامپ سزاوار استیضاح است.

به گزارش شفاف، «جری نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا حضور «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا در جلسه استماع این کمیته را نقطه عطفی در برملا کردن دروغ‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دانست.

وی که با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، گفت: «ما درباره فسادهای دولت و سوء استفاده از قدرت تحقیق می‌کنیم. چیزهایی که رابرت مولر در گزارش خود بیان کرد ممکن است نقض‌های احتمالی باشد که باعث توسل به ماده‌ای از قانون درباره استیضاح شود. ما درحال تحقیق هستیم و مشخص خواهیم کرد که؛ آیا باید این مواد قانونی را به مجلس نمایندگان ارائه کنیم؟ ما به دادگاه مراجعه می‌کنیم تا به مدارک بیشتری دست یابیم».

پس از حضور رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در جلسه شهادت کنگره، تلاش دموکراتها برای استیضاح ترامپ افزایش یافته است.

رابرت مولر در این نشست برخی از اتهامات ترامپ برای تضعیف روند تحقیقات در پرونده روسیه را تأیید کرده است.

روند استیضاح ترامپ به‌دلیل آغاز تعطیلات تابستانی کنگره متوقف شده است. نمایندگان آمریکایی از روز پنجشنبه به‌مدت 6 هفته به تعطیلات رفته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار