کد خبر: ۴۹۰۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

برخی از باشگاه‌ها که ملی‌پوش در تیم فوتبال امید دارند برای تمدید قرارداد با بازیکنان خود روش نه چندان جالبی را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش شفاف، چرخه بازیکن سازی و درآمدزایی از بازیکنان پرورش یافته در فوتبال ایران هیچ گاه سازوکار مشخصی نداشته است و باشگاه های کشور بنا به شرایط، شانس و شاید گاهی تدبیر در این سالها بازیکن سازی کرده و یا از فروش بازیکنان خود درآمدزایی کرده اند. همین باعث شده تا وقتی باشگاهی با یک یا چند بازیکن خوب که در سطح تیم های ملی درخشش پیدا می کنند روبرو شود برای تمدید قرارداد با این نفرات شیوه های نه چندان جالبی را در پیش گیرند که به نظر می رسد نحوه برخورد چنین باشگاه هایی می تواند زیر ذره بین مراجع ذی صلاح قرار گیرد.

در همین راستا برخی از بازیکنان تیم امید دچار همین مشکل شده اند. چند باشگاه لیگ برتری که دارای بازیکنان تیم امید هستند در بحث تمدید قرارداد با این نفرات از آنها توقع عقد قرارداد بلند مدت با قراردادهای 100 الی 200 میلیون تومانی هستند، آن هم در شرایطی که شاید به برخی از بازیکنان خود بالای یک میلیارد تومان قرداد بسته اند و این تفاوت آشکار و نه چندان معقول باعث شده تا ملی پوشان امید در این باشگاه ها دچار استیصال شده و در بستن قرارداد تردید کنند.

از طرفی اگر این بازیکنان هر چه زودتر تکلیف خود را مشخص نکنند ممکن است بدون تیم باقی بمانند و این در حالیست که بازی نکردن بازیکنانی که در تیم امید از شاکله اصلی تیم هستند می تواند به تیم امید هم ضربه بزند. به طور حتم بازیکن هر چه در تیم خود بازی کند برای تیم مهای ملی هم مفیدتر است و دست سرمرمربیان تیم ملی هم بازتر است اما اکنون چند بازیکن تیم امید هستند که با باشگاه های خود دچار این مشکل شده اند و حتی برخی از این بازیکنان از تمرینات تیم باشگاهی خود هم به دلیل عدم تمدید قرارداد و زیر بار نرفتن شرایط باشگاه منع شده اند!

باشگاه ها که می دانند حضور این بازیکنان در تیم امید باعث دیده شدن این نفرات می شود و ممکن است حتی آنها با پیشنهادهای خوب باشگاه های خارجی روبرو شوند خواهان قراردادهای بلند مدت با مبلغ قرارداد پایین هستند تا با فروش این بازیکنان درآمدزایی هم کرده باشند. هر چند که در همه باشگاه های دنیا روی بازیکنان آینده ساز چنین برنامه ریزی می شود اما اینکه رقم قرارداد این بازیکنان به شکل عجیبی پایین در نظر گرفته می شود عجیب و غیر منصفانه می آید.

باید دید بالاخره این باشگاه ها هستند که با روش نادرستی که در پیش گرفته اند بر این بازیکنان غلبه می کنند یا راه حل درستی برای احقاق حق دو طرف پیدا می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار