کد خبر: ۴۹۰۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال تأکید کرد که به دنبال لگد زدن به جنازه این تیم نیست.

به گزارش شفاف، علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال در نشست خبری اظهار داشت: من نمی‌خواهم مثل خیلی از آقایانی که از استقلال می‌روند و به جنازه این تیم لگد می‌زنند تا خودشان را محبوب کنند، رفتار کنم. من آمده‌ام که از عملکرد یک ساله خودم دفاع کنم. من از زن و زندگی خودم گذشتم و به عشق استقلال آمدم. پول هم خواسته‌ام، چون یکسری صحبت‌هایی می‌کردند که آمده اینجا کار می‌کند و پول نمی‌گیرد.

قراردادم سالی 200 میلیون تومان بود اما یک ریال هم از باشگاه استقلال نگرفته‌ام
وی در ادامه افزود: قرارداد من سالی 200 میلیون تومان بود که معادل هزینه یک بازیکن جوان و امید استقلال است. این قرارداد کم بوده یا زیاد، سالی 200 میلیون بوده است. متأسفانه یک ریال هم از استقلال نگرفته‌ام. هر وقت پولی می‌خواستند به من بدهند گفتند پول بازیکن و مربی، طلب گذشته‌ها، پول آب و برق مانده است و خود من هم شرایط را که می‌دیدم هیچ وقت گله‌ای نمی‌کردم، اما متأسفانه گله نکردن بنده بهانه‌ای برای یکسری از دوستان شد که در یک سال گذشته به هر نحوی بنده را مورد حملات خودشان قرار دادند.

روزی که به استقلال آمدم می‌دانستم قرار است به من حمله شود و فحش بخورم
معاون پیشین باشگاه استقلال افزود: روزی که به استقلال آمدم می‌دانستم کجا می‌آیم و به من قرار است حمله شود و فحش بخورم. به همین خاطر برای من این شرایط تازگی نداشت. وقتی روی منافع یکسری از آدم‌ها پا می‌گذارید یکسری دشمن پیدا می‌کنید و صدای جیغ بنفش‌شان در می‌آید. من هم می‌توانستم مثل یکسری از دوستان به بازیکن بگویم سه چهار میلیارد می‌دهیم. از جیب پدرم هم که نبود. با این کار آدم خوب داستان می‌شدم و محبوب قلب‌ها و چند لقب هم می‌گرفتم. پلنگ سوادکوه، نهنگ خزر و از این القاب‌ها می‌توانستم برای خودم بخرم، اما این پول بیت‌المال و استقلال بود و ماحصل زحمات بزرگانی چون پورحیدری، حجازی، سلطان علی جباری، غلامحسین و پرویز مظلومی و خیلی از بزرگان دیگر. اینها استقلال را با چنگ و دندان به اینجا رساندند و مجبور بودم از حق استقلال و هواداران آن دفاع کنم.

جزو معدود مدیرانی بودم که بدون هیچ ارتباط و رانتی در استقلال کار کردم
خطیر همچنین یادآور شد: من می‌توانستم خیلی راحت آدم خوب داستان شوم، اما اصلاً این موضوع در ذات من نبود و افتخار می‌کنم که از روستاهای دورافتاده مازندران هستم و جزو معدود مدیرانی بودم که بدون هیچ ارتباط و رانتی در استقلال کار کردم. یک بار گفتند من خواهرزاده یا برادرزاده وزیر هستم در صورتی که من جزو معدود مدیران باشگاه بودم که هیچ‌گونه رفاقت و فامیلی با مجموعه استقلال نداشتم. باشگاهی که دیوانه‌وار عاشق آن هستم و با بردش خندیدم و با باخت آن گریستم. من به دخترم یاد دادم که چگونه عاشق این باشگاه باشد.

نهادهای نظارتی و امنیتی درآمدزایی‌ام برای باشگاه استقلال را بررسی کنند
وی در حالی که طی صحبت‌هایش بغض کرده بود، افزود: سعی کردم با کمترین اشتباه به باشگاه کمک کنم. حساب‌های من مشخص است و تمام نهادهای نظارتی و امنیتی می‌توانند بیایند درآمدزایی را که در دوره من شده است، بررسی کنند. دوست ندارم فقط از خودم بگویم. همه تلاش‌ها از سوی خطیر نبوده است و از رأس باشگاه از مدیرعامل گرفته تا همه برای استقلال تلاش کرده‌اند. بیایند تمام درآمدها را نگاه کنند اگر یک ریال جابه‌جا شده بگویند و من حاضرم هر اتفاقی قرار است بیفتد، بپذیرم.

آنهایی که مرا متهم می‌کنند ورزشگاه مرغوبکار را با ماهی 5 میلیون تومان اجاره داده‌اند!
معاون پیشین باشگاه استقلال ادامه داد: امروز آدم‌هایی مرا متهم می‌کنند و دم از شفافیت می‌زنند که این پول‌ها کجا رفته است که در زمان خودشان به جرأت می‌گویم یک برگ سند در باشگاه استقلال وجود ندارد که مارک‌ها و دلارهایی که بابت درآمد نقل و انتقالات آن زمان بوده، نشان دهیم. ورزشگاه مرغوبکار را با ماهی پنج میلیون تومان اجاره داده‌اند! یک برگ سند وجود ندارد که چطور ورزشگاه مرغوبکار را با ماهی پنج میلیون تومان اجاره داده‌اند! الان هم که این مجموعه تبدیل به پارکینگ ماشین شده است.

 

در باشگاه استقلال خیلی صداقت ندیدم اما تلاش کردم بهترین عملکرد را داشته باشم
«امروز کسانی در هیئت مدیره باشگاه صحبت از کنترل منابع مالی می‌کنند که وظیفه آنها تأمین منابع مالی است.»، خطیر با بیان این جمله بیان کرد: درست است که یکی از وظایف‌شان کنترل است، ولی در دوره خودشان خودرو از پارس خودرو می‌گرفتند و در بازار می‌فروختند. سابقه این دوستان مشخص است. از این اتفاقات بوده است و نمی‌خواهم کام هواداران را تلخ کنم، اما در باشگاه استقلال خیلی صداقت ندیدم و خودم تلاش کردم بهترین عملکرد را داشته باشم.

هیچ کجا منافع باشگاه استقلال را با کسی و ارگانی معامله نکرده‌ام
وی یادآور شد: سعی کردم از باشگاه دفاع کنم. من در تمام مسیر و از ابتدای تحصیلم، اگر بگویم که مدارج مربیگری در داخل و خارج را به عشق این موضوع گرفتم که یک روز در باشگاه استقلال خدمت کنم، بی‌راه نگفته‌ام. قطعاً کم‌کاری هم داشته‌ام و من هم انسان هستم و مشکلاتی داشته‌ام. یک جایی نباید حرف‌هایی می‌زدم و کارهایی را نباید می‌کردم. مطمئن باشید که قول می‌دهم که ناخواسته بوده است. به شما قول می‌دهم که هیچ کجا منافع باشگاه استقلال را با کسی و ارگانی معامله نکرده‌ام.

ادامه دارد ...

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: