کد خبر: ۴۹۰۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

موزه هنر‌های معاصر فرانکفورت به عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های آلمان دچار آتش‌سوزی شد.

به گزارش شفاف، موزه هنر‌های معاصر فرانکفورت که به عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های آلمان شناخته می‌شود، روز دوشنبه آتش گرفت. ماموران آتش نشانی پس از گزارش‌های عابران پیاده نزدیک موزه «هنر مدرن فرانکفورت»، به محل حادثه شتافتند.

پلیس آلمان تحقیقات خود را مبنی بر کشف علت آتش‌سوزی موزه هنر مدرن فرانکفورت (MMK) آغاز کرده است. حدود ۷۰ آتش‌نشان و ۲۰ ماشین آتش‌نشانی پس از گزارش‌های عابران پیاده در رابطه با دودی که از سقف موزه هنر‌های مدرن فرانکفورت خارج می‌شد، خود را به محل حادثه رساندند.

مقامات آتش‌نشانی فرانکفورت در بیانیه‌ای که عصر دوشنبه منتشر شد، اعلام کردند: «با توجه به پیچیده بودن روند خاموش‌کردن آتش، اطفای حریق چندین ساعت به طول انجامید.»

موزه هنر مدرن فرانکفورت (MMK) که در سال ۱۹۹۱ افتتاح شد، همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های آلمان شناخته می‌شود. این موزه، محل نگهداری بیش از ۵۰۰۰ هزار اثر هنری از جمله تابلو‌های نقاشی، مجسمه، فیلم، عکس و ... است.

به گفته سخنگوی این موزه، به دلیل پروژه بازسازی موزه هنر‌های معاصر فرانکفورت، بیشتر آثار این موزه پیش از حادثه آتش‌سوزی به انبار منتقل شده بودند.

مدیر این موزه نیز در مصاحبه‌ای با یک رسانه محلی بیان کرد: «هیچ فردی و هیچ یک از آثار این موزه در جریان آتش‌سوزی آسیب ندیده‌اند.»؛ گویا در زمان حادثه فردی در موزه حضور نداشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: