کد خبر: ۴۹۰۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست‎های اشغالگرانه خود با طرح ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در قدس اشغالی و کرانه باختری موافقت کرد.

به گزارش شفاف، شهرک‎سازی رژیم صهیونیستی با وجود محکومیت‎های بین‌المللی ادامه دارد و قرار است پروژه ساخت شش هزار واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی و کرانه باختری را آغاز کند.

در همین ارتباط، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز سه‎شنبه گزارش داد که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با ساخت شش هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری و قدس اشغالی موافقت کرده است.

این روزنامه صهیونیستی گفت که در نشست کابینه امنیتی، پیشنهاد اجازه به فلسطینیان برای ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی در مناطق «c»، مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اما به دلیل درگیری‌های لفظی در جلسه کابینه بی‌نتیجه ماند.

رژیم صهیونیستی در حالی تصمیم به ساخت هزاران واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی دارد که این رژیم چند روز پیش منازل ده‌ها فلسطینی را در قدس شرقی تخریب کرده بود که این اقدام صهیونیست‎ها نیز واکنش‎های سازمان ملل و و شماری از کشور‌های اروپا و منطقه را به همراه داشته است .
تصمیم رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در شرایطی است که نیکلای ملادینوف فرستاده ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه اخیرا مدعی شده که طی ماه‌های گذشته بر اساس قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت، شاهد رکورد منفی در توسعه شهرک سازی‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی بودند.

ملادینو گفت که در این مدت اسرائیل قریب به ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی ساخته است که حدود دو هزار واحد آن خارج از خط سبز (محدوده سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸) در قدس اشغالی قرار دارد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: