کد خبر: ۴۹۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که پرتابه های شلیک شده توسط کره شمالی موشک بالستیک کوتاه برد اما متفاوت از نوعی بوده که هفته گذشته آزمایش شد.

به گزارش شفاف، خبرگزاری یونهاپ به نقل از ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داد که پرتابه های شلیک شده توسط کره شمالی دو فروند موشک بالستیک کوتاه برد بوده که از ساحل شرقی این کشور شلیک شده است.

به گفته ارتش کره جنوبی، موشک اول در ساعت 5:06 و دومی ساعت 5:27 دقیقه بامداد چهارشنبه (به وقت محلی) از منطقه کاملا در نزدیک بندر «وونسان» در ساحل شرقی کره شمالی شلیک شده و هر دو در ارتفاع 30 کیلومتری مسافتی حدود 250 کیلومتر را طی کرده است.

این در حالی است که یونهاپ پیشتر به نقل از ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفته بود که این موشک ها از شبه جزیره «هودو» در استان «هامگیونگ جنوبی» شلیک شده است.

کره شمالی شش روز پیش نیز دو موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش کرد اما «جئونگ کیئونگ دو» وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرد که نوع موشک های آزمایش شده در بامداد امروز با موشک های هفته پیش متفاوت است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای «آزمایش های موشکی پی در پی» توسط کره شمالی را در ارتباط با کاهش تنش در شبه جزیره کره «غیرمفید» دانست و خواستار متوقف این آزمایش ها شد.

شش روز پیش ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی دو پرتابه ناشناس را در ساحل شرقی این کشور آزمایش کرده است.

دولت کره جنوبی همچنین بعد از جلسه شورای امنیت ملی که به همین منظور برگزار شد، اعلام کرد پرتابه های کره شمالی نوع جدیدی از موشک های بالستیک کوتاه برد هستند.

مقامات ارتش کره جنوبی گفتند از دو پرتابی که کره شمالی به سوی دریای ژاپن شلیک کرده بود، دومین پرتابه بیش از ۶۹۰ کیلومتر پرواز کرد که طولانی تر از میزان تجزیه و تحلیل اولیه بود.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود این دو پرتابه حدود ۴۳۰ کیلومتر پرواز کرده و به ارتفاع بیش از ۵۰ کیلومتری رسیدند.

این دو موشک به فاصله ۲۰ دقیقه از یکدیگر و از شهر ونسان در شرق کره شمالی شلیک شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: