کد خبر: ۴۹۰۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: برای جمع‌آوری مدارس خشتی‌و‌گلی استان سیستان و بلوچستان که بیشترین تعداد این نوع مدارس را دارد، از استان‌های خراسان رضوی، فارس و تهران به عنوان استان‌های معین کمک می‌گیریم.

به گزارش شفاف، نخستین جلسه کارگروه ویژه "جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان" با حضور مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان، داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت، بیدارپور مدیرکل برنامه‌ریزی و تأمین منابع سازمان، مدیران‌کل استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، فارس، تهران و همچنین مشاوران و نمایندگان ویژه سازمان تشکیل شد.

رخشانی‌مهر در این جلسه با اشاره به اینکه جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی از سطح کشور و برگزاری جشن ملی این موضوع در مهر ماه، از مهمترین برنامه‌های این سازمان است، گفت: به همین منظور، برای جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی استان سیستان و بلوچستان که بیشترین تعداد این نوع مدارس را دارد، از استان‌های خراسان رضوی، فارس و تهران به عنوان استان‌های معین کمک می‌گیریم تا با تلاشی شبانه‌روزی و جهادی بتوانیم دانش‌آموزان سیستانی را هم در این جشن شریک کنیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه تعداد کل کلاس‌های درس خشتی و گلی در ابتدای سال 97 در سطح کشور 980 مورد بوده است، اظهار داشت: هم‌اکنون این تعداد به 371 کلاس درس کاهش پیدا کرده است که از این تعداد هم 177 کلاس درس در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

رخشانی‌مهر ضمن اشاره به اهمیت موضوع جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی، از همت و همدلی مدیران و مسئولان این سازمان و ادارت کل استان‌ها برای محقق شدن این امر قدردانی کرد و رمز موفقیت را در ادامه دادن به کار شبانه‌روزی و روحیه خستگی‌ناپذیر داشتن دانست و تصریح کرد: به اینکه آینده‌سازان میهن عزیزمان از فضای آموزشی ایمن و استاندارد برخوردار باشند اعتقاد قلبی دارم و در این راستا نباید از هیچ تلاشی دریغ کنیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین ضمن اشاره به دقت و سرعت انجام کار تأکید کرد: مستندسازی فعالیت‌های انجام شده برای شفاف‌سازی عملکرد سازمان هم در این بین از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید مسئولان روابط عمومی اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور هم در این جلسه با اشاره به لزوم پشتیبانی فنی و نظارت بر فرآیند اجرای کار به منظور تسهیل در روند امور یادآور شد:کارگروه ویژه این کار در ستاد با همکاری بخش فنی و نظارت و همچنین استان‌ها اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

مقرر شد از 177 کلاس درس خشتی و گلی استان سیستان و بلوچستان، 91 کلاس درس را استان خراسان رضوی،  20 کلاس درس استان فارس، 15 کلاس استان تهران و مابقی را نیز خود استان جمع‌آوری کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار