کد خبر: ۴۹۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به افزایش سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۷ گفت: زمان واریز سود سهام عدالت با توجه به متغیر بودن پایان سال مالی شرکت‌های موجود در سبد سهام مشخص نیست.

به گزارش شفاف، باز گذشت ۱۴ سال از ارائه سهام عدالت به مشمولین در این طرح ۱۰ ساله تا به حال تنها دو مرحله از سود این ۴ سال به حساب مشمولین واریز شده که تعداد دارندگان سهام عدالت در مجموع به ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر می‌رسد که از این میان ۲.۵ میلیون نفر فوت شده اند.

در این میان افرادی هنوز اقدام به ارائه شماره شبا برای دریافت سود نکرده اند که سود این افراد نزد سازمان خصوصی سازی تا زمان ارائه شماره شبا به سامانه سهام عدالت و تایید شماره شبا به امانت می‌ماند.

در این رابطه سید جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در گفتگو با میزان گفت: ۵ میلیون نفر مشمول زنده سهام عدالت هنوز برای اعلام شماره شبای شماره حساب بانکی خود مراجعه نکرده و شماره شبا ندادند که از این عده درخواست می‌شود برای گرفتن سود سال ۹۵ و ۹۶ سهام عدالت به سامانه سهام عدالت به نشانی مراجعه کنند و بعد از راستی‌آزمایی شماره شبای آن‌ها سود سهام عدالت به تدریج واریز می‌شود.

وی در خصوص میزان مراجعه وراث متوفی برای دریافت سود افزود: ورثه ۲.۴ میلیون متوفای سهام عدالت نیز مراجعه نکرده‌اند که در مجموع حدود ۷.۲ میلیون عدم مراجعه برای دریافت سود سهام عدالت وجود دارد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: محدودیت زمانی برای اعلام شماره شبای بانکی وجود ندارد و مشمولان بهتر است هر چه زودتر برای اعلام شماره شبای خود اقدام کنند تا همزمان سود سال مالی ۹۵ و ۹۶ را دریافت کنند چراکه این سود‌ها نزد سازمان خصوصی سازی به امانت مانده است.

سبحانی با اشاره به افزایش سود مالی سال ۹۷ بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته می‌توان گفت که سود سهام عدالت سال مالی ۹۷ از سال‌های ۹۵ و ۹۶ بیشتر خواهد بود.

وی در توضیح زمان واریز سود سال مالی ۹۷ اظهار کرد: سود سهام عدالت از محل سود تعلق گرفته به ۴۹ شرکت سرمایه پذیر تأمین می‌شود که زمان برگزاری مجامع این شرکت‌ها با یکدیگر متفاوت است و براساس قانون تجارت، شرکت‌ها ۴ ماه بعد از پایان سال مالی خود فرصت دارند مجمع برگزار کنند و ۸ ماه نیز فرصت دارند تا سود را به صاحبان سهام عدالت ارائه کنند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: سال مالی اکثر شرکت‌ها ۲۹ اسفندماه است که این شرکت‌ها باید تا پایان تیرماه مجمع خود را برگزار کنند که طبق بررسی‌های انجام شده بیشتر این شرکت‌ها مجامع را برگزار و سود‌ها را اعلام کرده‌اند و در این بین پایان سال مالی برخی شرکت‌های دیگر همچون هلدینگ خلیج فارس که سود بسیار بالایی می‌دهد، پایان مهر ماه است از این رو باید صبر کنیم تا پس از برگزاری مجامع تمام شرکت‌ها میزان دقیق سود سهام عدالت سال ۹۷ را اعلام کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: