کد خبر: ۴۹۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، با اشاره به برنامه‌ریزی مدیریت شهری در این دوره گفت: ممانعت از ساخت و ساز‌های بی‌رویه و همچنین توجه به موضوعات فرهنگی از جمله احیای پهنه رودکی از موارد مورد توجه در این دوره است.

به گزارش شفاف، میزگرد پهنه فرهنگی و هنری رودکی با حضور برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، نصرالله آبادیان شهردار منطقه یازده، برگزار شد.

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این میزگرد اظهار کرد: پرسیده می‌شود چرا پهنه رودکی مهم است و باید این پاسخ را بدهیم که ما به پهنه رودکی از منظر هنر و فرهنگ نگاه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از قدیمی‌ترین پهنه‌های ما که در حوزه فرهنگ قدمت بسیاری دارد، پهنه رودکی است و باید تلاش کنیم تا این پهنه را احیا کنیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: در پهنه رودکی چندین اثر فرهنگی و هنری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تالار وحدت اشاره کرد و در ادامه این پهنه نیز مجموعه تئاتر شهر وجود دارد.

ضرغامی افزود: همانطور که تالار وحدت قطب موسیقی کشور بوده است؛ تئاتر شهر هم قطب هنر تصویری محسوب می‌شود و در واقع پهنه رودکی پهنه‌ای است که شخصیت و هویت دارد و در حوزه فرهنگ و هنر کشور از یک وزانت و شخصیت منحصر به فرد برخوردار است.

وی افزود: نخستین باری که به موضوع ایجاد دوباره پهنه رودکی توجه شد از جانب وزارت ارشاد بود و در دوره مدیریت شهری نیز و بنا بر تاکید شهردار تهران به این موضوع عنایت ویژه‌ای شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، گفت: یکی از مشکلات عمده شهر تهران مهاجرت است و در واقع مهاجرت به تهران از سال 1353 آغاز شد و همین امر منجر شد تا مردم به تهران بیایند، تا شاهد تهرانی با مشکلات عدیده از جمله ترافیک باشیم.

ضرغامی همچنین به اقدامات انجام شده در پهنه رودکی اشاره کرد و بیان کرد: تمامی اقدامات در راستای افزایش کیفیت زندگی در شهر برای مردم است و براساس برنامه‌ریزی انجام شده این اقدامات ادامه پیدا خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: پس از یک دوره وسیع ساخت و ساز در دوره گذشته، مدیریت فعلی شهر تهران به دنبال انجام اقداماتی هستند که به نفع مردم باشد و در همین زمینه نیز در سازمان زیباسازی اقداماتی انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: