کد خبر: ۴۹۱۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در پیامی به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس انستیتو پاستور ایران نوشت: پذیرش قوانین قلدرمآبانه آمریکا در حوزه پزشکی نقطه‌ای تاریک برای همیشه در تاریخ خواهد ماند.

به گزارش شفاف، متن پیام بهرام قاسمی به شرح زیر است:

انستیتو پاستور ایران به عنوان یکی از مهمترین نماد همکاری‌های مشترک علمی _. پزشکی بین ایران و فرانسه در آستانه یکصدمین سال تاسیس خود قرار دارد.
مرکزی که با همکاری مدیران، پزشکان ایرانی و متخصصین فرانسوی تاسیس گردید، امروز علیرغم گذشت دهه‌ها سال از تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری ایالات متحده آمریکا و اعمال محدودیت‌های تحریمی هر چه بیشتر جهت تهیه دارو و واکسن‌های مورد نیاز کودکان و کهنسالان تبدیل به یک انستیتوی بزرگ و کم نظیر مرجع در زمینه های: پیشگیری از بیماری‌های عفونی، آموزشی، درمانی و تحقیقات بیولوژیکی و همچنین تولید انواع واکسن گردیده است به نحوی که با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته طی دهه‌های گذشته، این مرکز به عنوان یکی از یگانه‌های تولید واکسن در جهان شناخته می‌شود.

آیا به راستی امروز نیز ایران و فرانسه می‌توانند برای آیندگان چنین گام مهمی بردارند؟

در حال حاضر بزرگترین جنایت تاریخ بشری با اعمال تحریم‌های فرامرزی، غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا علیه ایران با تحکم و تعمیم آن به سایر موسسات دارویی و پزشکی حتی در اروپا در جریان است. این تحریم‌ها با ایجاد موانع متعدد نه تنها امکان نوآوری در عرصه‌های مختلف جهت حفاظت از جان انسان‌ها را مانع می‌گردند بلکه همکاری‌های دیرینه ناشی از تلاش بسیاری از دانشمندان و پزشکان برای مقابله با انواع بیماری‌های واگیر دار را متوقف و مختل ساخته است. پذیرش قوانین فرامرزی و قلدرمآبانه ایالات متحده آمریکا به خصوص در حوزه پزشکی، نقطه‌ای تاریک برای همیشه تاریخ خواهد ماند.

آمریکا باید به انسداد همکاری‌های پزشکی - دارویی میان کشور‌ها پایان دهد.

بهرام قاسمی
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار