کد خبر: ۴۹۱۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر تحریم ظریف را غیرقانونی دانست.

تحریم ظریف غیر عملی است/این اقدام آمریکا به ضررش تمام می‌شودحجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گویی، در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مسئولان پاکدستی مانند آقای ظریف اموال غیرمتعارفی در خارج از کشور ندارند که بخواهند از تحریم‌های آمریکا بترسند.

وی افزود: آمریکا حق محدود و تحریم کردن ارتباطات ظریف را ندارد و این تصمیم آمریکا غیرعملی و باطل است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از نهادهای بین‌المللی در آمریکا قرار دارند، خاطرنشان کرد:  منع رفت و آمد ظریف به سازمان ملل غیر ممکن است.

ظریف با بیان اینکه  هیچ رابطه دیپلماتیکی با ایالات متحده نداریم، تصریح کرد: تحریم سردمدار دیپلماسی ایران توسط این کشور اقدام عبث و بیجایی بود.

حجت‌الاسلام ذوالنور تصریح کرد: اگر آمریکا بخواهد ارتباطات ظریف را با دیگر نهاد‌ها و کشور‌های دیگر محدود کند، حق چنین کاری ندارد چرا که  این امر خلاف قانون بوده و واکنش منفی کشور‌ها را به دنبال خواهد داشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به واسطه تحریم ظریف توسط آمریکا، ارتباط ما با نهاد‌های بین المللی قطع شود نباید انتظار داشته باشند که جمهوری اسلامی قوانین آن‌ها را رعایت کند.

وی در پایان افزود: تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر تحریم ظریف غیر قانونی بوده و در نهایت به ضرر خود آمریکا تمام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: