کد خبر: ۴۹۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱

با وجود اینکه ثبت‌نام از کاندیداهای شورایاری‌ها در دوره پنجم تا ۱۵ تیر اعلام شده بود اما مسئولان برگزار‌کننده در اقدامی خلاف قانون، ۱۰ روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام، اقدام به ثبت مشخصات یک کاندیدای خاص کردند و ی موفق به حضور در شورایاری‌ها شد!

به گزارش شفاف، مدیریت شهری تهران در تاریخ 4 مرداد ماه انتخابات شورایاری‌ها را برگزار کرد، انتخاباتی که مملو از تخلفات رنگارنگ بود در عین حال اصلاح‌طبان اصرار دارند که القاء کنند که کمترین تخلف در این انتخابات انجام شد اما با گذشت چند روز از این انتخابات اسناد و مدارک جدید‌تری دال بر تخلفات گسترده در انتخابات توسط اهالی محلات اعلام می‌شود.

این بار مدارکی از تخلف جدیدی از سوی برخی از کاندیدها که عموماً از طیف موافق مدیریت شهری تهران هستند، منتشر شده است؛ بر اساس آنچه از قبل اعلام شده بود کاندیداها پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها از سوم تا پانزدهم تیر فرصت داشتند تا با مراجعه به سامانه shorayari.tehran.ir  اقدام به ثبت‌نام کنند.

در حالیکه سید حمید طحایی؛ دبیر ستاد اجرایی هیئت مرکزی انتخابات شورایاری‌ها در همان زمان اعلام کرده بود که ثبت‌نام پس از پایان زمان اعلام شده(15 تیر) غیرقانونی است! اما ...

اما اخبار و گزارشات حکایت از آن دارد که در تاریخ 25 تیر ماه و 10 روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام قانونی کاندیداها، سامانه shorayari.tehran.ir در 25 تیر مجدداً باز شده و پس از بارگذاری مشخصات "سلمان طاهرنژاد و پریچهر سلطانی" مجدداً سامانه بسته‌ شده است!

بر همین اساس انتظار می‌رود هیئت نظارت بر انتخابات که وظیفه نظارتی را بر انتخابات به عهده داشته است به وظیفه خود عمل کند و درباره این تخلف و تخلفاتی از این دست شفاف‌سازی کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: