کد خبر: ۴۹۱۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳

امام جواد (ع) در آخرین روز ذی القعده سال ۲۲۰ هجری قمری به دستور معتصم عباسی و به دست ام فضل به شهادت رسیدند.

امام جواد (ع) در چند سالگی به شهادت رسیدند؟به گزارش شفاف، امام جواد (ع) در سن بیست و پنج سالگی در آخرین روز ماه ذیقعده سال ۲۲۰ هجری قمری به شهادت رسید و دقیق‌ترین و معتبر‌ترین زمان شهادت ایشان بر اساس روایات، این تاریخ است.

ایشان در آخرین روز زندگی مبارکشان فرمودند: من امشب می‌میرم ما امامان، کسانی هستیم که هرگاه خداوند برایمان دنیا را نخواهد و به سوی خدا می رویم.

شهادت امام جواد (ع) مصادف با یازدهم مرداد سال ۱۳۹۸ هجری شمسی است.
معتصم، خلیفه عباسی و جعفر پسر مامون، سمی را در انگور تزریق کردند و برای ام‏ فضل فرستادند،ام فضل نیز آن را در کاسه‏‌ای گذاشت و به امام جواد (ع) داد و از آن انگور بسیار توصیف کرد. سرانجام امام جواد(ع) از انگور خورد و طولی نکشید که آثار سم را در خود احساس کرد در همان حال ام‏‌فضل پشیمان شد و گریه کرد.

امام جواد (ع) به او فرمود: چرا گریه می‏کنی؟ اکنون گریه تو سودی ندارد این را بدان که به سبب این جنایت، به چنان دردی مبتلا می‏‌شوی که هرگز علاج ندارد و چنان به تنگدستی می افتی که جبران‏‌پذیر نباشد.

بر اثر نفرین امام جواد (ع)، ام‏‌فضل به دردی بیمار شد که همه اموالش را در راه معالجه آن مصرف کرد ولی سودی نداشت و با وضع نکبت‌باری  به هلاکت رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار