کد خبر: ۴۹۱۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

رئیس انجمن علوم آزمایشگاهی ایران گفت: براساس اعلام متولیان کمک به هموطنان سیل زده، هیچ گونه کمبودی برای تأمین کیت‌های آزمایشگاهی وجود ندارد.

کمبودی در تأمین کیت‌های آزمایشگاهی نداریمواژگانی، رئیس انجمن علوم آزمایشگاهی ایران در گفت و گویی، درباره کمبود اقلام کیت‌های آزمایشگاهی‌، اظهار کرد: طی جلسه‌ای با همراهی کمیته آزمایشگاه‌های مجمع سلامت، شرکت‌های تأمین‌کننده تجهیزات کمبودهای تجهیزات آزمایشگاهی برای مناطق سیل زده را مورد بررسی قرار داد.

او با بیان این که کمبودی در تامین کیت های آزمایشگاهی وجود ندارد، افزود: براساس اعلام متولیان کمک به هموطنان سیل زده ، هیچ گونه کمبودی برای تأمین کیت‌های آزمایشگاهی وجود ندارد.

واژگانی درباره اظهارات یکی از مسئولین مبنی بر کمبود کیت‌های ویتامین B12 در آزمایشگاه‌های تهران ، گفت: ممکن است کمبودهای جزئی در یک مرکز یا یک بیمارستان برای آزمایش‌های مختلف وجود داشته باشد اما کمبود جدی در هیچ یک از زمینه‌ها وجود ندارد و یا حتی ممکن است کیت های تشخیصی HIV بیمارستانی در اختیار نداشته باشد اما این کیت ها را می توان از سایر مراکز تهیه و استفاده کرد.

رئیس انجمن علوم آزمایشگاهی ایران با اشاره به این که مشکلات ارزی منجر به افزایش قیمت کیت های آزمایشگاهی شده است، گفت: تامین کیت های آزمایشگاهی نسبت به گذشته به دلیل مشکلات ارزی سخت شده است اما این موضوع باعث نشده تا اختلالی در تامین کیت ها و تجهیزات آزمایشگاهی ایجاد شود.

او در رابطه با تأمین تجهیزات آزمایشگاهی برای مناطق سیل زده گفت: تمامی تجهیزات و ملزومات لازم برای انجام آزمایش‌های ضروری به استان های سیل زده لرستان، خوزستان و شمال کشور ارسال شده است که در هیچ یک از  مناطق کشور با مشکل جدی  روبرو نیستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: