کد خبر: ۴۹۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
در صورت اعمال محاصره از سوی ترامپ؛

رئیس جمهوری ونزوئلا به صراحت اعلام کرد در صورتی که آمریکا این کشور را قرنطینه یا محاصره کند، ونزوئلا «آماده مبارزه است».

به گزارش شفاف به نقل از راشاتودی، «نیکلاس مادورو» روز جمعه در واکنش به احتمال محاصره یا قرنطینه ونزوئلا از سوی آمریکا به صراحت اعلام کرد که کشور متبوع وی «آماده مبارزه» است و گفت که فرستاده دولت قانونی ونزوئلا در سازمان ملل این «تهدید غیرقانونی» آمریکا را در شورای امنیت محکوم خواهد کرد.

مادورو بعدازظهر روز جمعه در سخنرانی خود در ایالت «لاگوآیرا» ونزوئلا گفت: «اگر کسی تلاش کند وضعیت قرنطینه یا محاصره را بر ونزوئلا تحمیل کند، ما همگی آماده مبارزه هستیم» و افزود که این تهدید صرفاً نشاندهنده «خشم و استیصال» دولت آمریکا است.

مادورو در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: «[قرنطینه و محاصره] در مورد ونزوئلا قابل اجرا نیست! این پیام من به امپریالیسم جنایتکار است».

رئیس جمهور قانونی ونزوئلا همچنین در سخنرانی خود قول داد که این کشور آمریکای لاتین به رغم فشارهای آمریکا «آزاد و مستقل» خواهد ماند.

به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه بدون توجه به مفاد منشور ملل متحد مبنی بر لزوم عدم مداخله در امور کشورهای مستقل در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا او قصد محاصره یا قرنطینه ونزوئلا را دارد؟ گفت: «بله، چنین قصدی دارم».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار