کد خبر: ۴۹۱۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در یک قهوه‌خانه سنتی در بلوار کشاورز خبر داد و گفت: این حادثه چهار کشته برجای گذاشت.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی مرگبار در یک قهوه‌خانه در بلوار کشاورز درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 00:50 بامداد امروز (12 مرداد 98) یک مورد حریق در یک قهوه‌خانه سنتی در بلوار کشاورز، حدفاصل خیابان 16 آذر و کارگر شمالی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی همراه با خودورهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور دو دقیقه و 30 ثانیه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان در محل حادثه، خاطرنشان کرد: محل حادثه ساختمانی سه طبقه بود که در طبقه منفی یک آن یک قهوه‌خانه سنتی به وسعت حدود 150 متر قرار داشت.

وی ادامه داد: آتش در قهوه‌خانه آغاز شده، به بخشی از طبقه همکف نفوذ کرده و در حال گسترش به سایر طبقات بود.

ملکی تصریح کرد: در همان لحظات اولیه حضور آتش‌نشانان، یکی، دو نفر با خروج از ساختمان اعلام کردند افرادی داخل ساختمان محبوس هستند که آتش‌نشانان با تجهیزات تنفسی خود را به طبقه منفی یک رسانده و همزمان با خاموش کردن آتش مشغول جست‌وجو شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود: یکی از محبوس‌شدگان که وضعیت وخیمی داشت در همان لحظات اولیه توسط آتش‌نشانان خارج و عملیات احیای ریوی و قلبی بر روی وی صورت گرفت که مجدداً تنفس این شخص بازگشت و تحویل عوامل اورژانس شد.

وی خاطرنشان کرد: چهار نفر دیگر شامل سه آقا و یک خانم که در بخشهای مختلف قهوه‌خانه پیدا شدند به تایید عوامل اورژانس جان خود را از دست داده بودند.

ملکی با بیان اینکه در نهایت آتش خاموش و محل ایمن‌سازی شد، گفت: در همین قهوه‌خانه و قهوه‌خانه‌های دیگر، در و دیوار با الیاف گیاهی و چوبی پوشانده می‌شود که این مصالح می‌تواند باعث گسترش سرعت حریق شود.

به گفته سخنگوی آتش‌نشانی تهران علت این حادثه مرگبار توسط آتش‌نشانان در حال بررسی است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: