کد خبر: ۴۹۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

رئیس هیئت تجدید نظر به تخلفات ناشران نمایشگاه کتاب از تجدید نظر در آرای صادره برای دو ناشر خبرداد.

نیکنام حسینی‌پور، رئیس هیئت تجدید نظر به تخلفات ناشران سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، در گفت و گویی،‌ با اشاره به برگزاری پنج جلسه این هیئت گفت:‌ پس از اعلام فراخوان مبنی بر ثبت اعتراض ناشران برای بررسی پرونده در هیئت تجدید نظر،‌ 57 ناشر اعتراض خود را در مهلت مقرر قانونی ثبت کردند. ما در هر جلسه بین 6 تا 10 مورد را بررسی کرده‌ایم. در مجموع تاکنون 37 پرونده را بررسی کرده‌ایم.

وی با اشاره به طولانی شدن روند بررسی‌ها در این دوره گفت:‌ رسیدگی به این پرونده‌ها پیچیدگی‌هایی دارد، آیین‌نامه مشکلات اساسی دارد، ما پیشنهاداتی داده بودیم که اعمال نشده است‌، جرم‌ها با مجازات یکسان نیست،‌ در هیئت بدوی برای اغلب جرم‌ها با یک دید محرومیت از نمایشگاه استانی،‌ نمایشگاه سال آینده و ... را صادر کرده‌اند؛ در حالی‌که جرم‌ها متفاوت بوده است.

حسین‌پور تصریح کرد: برخی ناشران در اعتراضات خود توضیحاتی مجاب کننده داده‌اند که هیات تجدیدنظر در رأی خود تجدید نظر کرده است. در مجموع  57 ناشر اعتراض خود را به هیئت ارسال کردند که شامل 17 ناشر کودک،‌ 18 ناشر عمومی‌، پنج ناشر آموزشی و 18 ناشر دانشگاهی هستند. از این اعتراض‌ها دو پرونده مورد تجدید نظر قرار گرفت و قرار شد با اخذ تعهد کتبی و رعایت ضوابط قانونی در نمایشگاه سال آینده شرکت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار