کد خبر: ۴۹۱۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

وزارت بهداشت نواز غزه اعلام کرد که تیراندازی نظامیان صهیونیست به سمت فلسطینی‌ها در راهپیمایی جمعه، ده‌ها زخمی داشته است.

به گزارش شفاف، نظامیان رژیم اشغالگر قدس بار دیگر با حمله به راهپیمایی حق‌بازگشت ساکنان نوار غزه فلسطین، تلاش کردند مانع از برگزاری این راهپیمایی شوند.

وزارت بهداشت غزه طی آخرین آماری که منتشر کرد، اعلام کرد که نظامیان صهیونیست در تیراندازی به شصت و نهمین راهپیمایی حق بازگشت و شکست محاصره غزه، ۴۹ تن از آن‌ها را زخمی کردند که ۲۴ تن با گلوله جنگی زخمی شده‌اند.

نظامیان اشغالگر بار دیگر به خبرنگاران حاضر در مرز غزه با سرزمین‌های اشغالی فلسطین آتش گشودند و دو تن از آن‌ها را مجروح کردند. یکی از زخمی‌ها بنا به گزارش خبرگزاری صفا، خبرنگار خبرگزاری «شین‌هوآ» چین است.

 

 

راهپیمایی امروز غزه که از عصر شروع شد، در محکومیت اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در تخریب ده‌ها منزل متعلق به فلسطینی‌ها در شهر قدس اشغالی برگزار شد و شرکت کنندگان در این راهپیمایی همبستگی خود با فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری را اعلام کردند.

این راهپیمایی‌ها از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در پی اعتراض فلسطینیان به اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر فلسطینی آغاز شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: