کد خبر: ۴۹۱۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲

٧ فیلم سینمایى بلند در بخش «ملی»، ١٢ فیلم سینمایی و ١٠ فیلم پویانمایى بلند در بخش «بین‌الملل» معرفی شدند.

اسامى فیلم هاى سینمایى و پویانمایى بلند ملى و بین الملل جشنواره کودک اعلام شدبه گزارش شفاف،اسامی فیلم‌هاى سینمایى و پویانمایى بلند راه یافته به سی و دومین جشنواره بین‌‍المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اعلام شد و بر این اساس هیات انتخاب بخش ملى متشکل از جواد حاتمی، حسین شیخ‌الاسلامی، نادره ترکمانی، سهیل موفق و حامد جعفری ٧ فیلم سینمایى و پویانمایى بخش ملى را به شرح زیر برگزیدند.

سینمایی و پویانمایی بلند بخش ملی

١- «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان

٢- «بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده (سازمان هنری رسانه‌ای اوج)

٣- «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی و تهیه‌کنندگی سیدغلامرضا موسوی

٤- «تورنادو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی

٥- «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه‌کنندگی بهروز رشاد (محصول کارن فیلم)

٦- «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد (تهیه‌شده در مدرسه سینمایی عمار)

٧- «بنیامین» (پویانمایی) به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی و تهیه‌کنندگی مصطفی مزرعتی حسن‌آبادی

همچنین دبیرخانه جشنواره فیلم هاى «بیست و سه نفر» و «قطار آن شب» را به عنوان دو اثر سینمایى بلند و «بنیامین» را به عنوان فیلم پویانمایى بلند از این بخش به عنوان نمایندگان ایرانى در بخش «بین‌الملل» نیز معرفی کرده است.

هیات انتخاب بخش «بین‌الملل» سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان متشکل از جمال امید، محمد حمیدی‌مقدم، رائد فریدزاده، فرزاد اژدری و حامد سلیمان‌زاده نیز فیلم‌ها و پویانمایى هاى سینمایی در بخش بین الملل را انتخاب کردند.

در بخش سینمایی بلند ١٢ اثر و پویانمایى بلند نیز ١٠ فیلم برای رقابت در بخش مسابقه انتخاب شدند که اسامی آن‌ها به شرح زیر است:

سینمایی بلند بخش بین‌الملل

١- «بیله» به کارگردانی اینارا کلمن از جمهوری لتونی

٢- «پسر ابری» به کارگردانی مایکمین چینکسپور از کشور بلژیک

٣- «اوتزی و معمای زمان» به کارگردانی گابریل پینوتا از کشور ایتالیا

٤- «شاهین‌ها» به کارگردانی براگی تورهینرکسن از کشور ایسلند

٥- «سوپر یوفی» به کارگردانی مارتین اسمیتز از کشور هلند

٦- «راز تپه سبز» به کارگردانی سین سرنیک از کشور کرواسی

٧- «جادوگر کوچک» به کارگردانی مایکل شائرر از کشو آلمان و سوییس

٨- «چاسکیت» به کارگردانی پریا رامسوبن از کشور هند

٩- «گنج یرماک» به کارگردانی اولگ دنیسوو از کشور روسیه

١٠- «هکر» به کارگردانی پل برگ از کشور دانمارک

١١- «فریاد سکوت» به کارگردانی ویلادمیر پوتاپوف از کشور روسیه

١٢- «بچه‌های وایانگ» به کارگردانی ریموند تن از کشور سنگاپور

پویانمایى بلند بین‌الملل

١- «ماجرا‌های پت و مت» به کارگردانی مارِک بنِس از جمهوری چک

٢- «داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز» به کارگردانی آنتون کرینگز و آرنود بوراناز کشور‌های فرانسه ولوگزامبورگ

٣- «غرغرو وارد می‌شود» به کارگردانی آندره کوتوریه از کشور مکزیک

٤- «گوسفند و گرگ‌ها ٢» به کارگردانی ولادیمیر نیکولائواز کشور روسیه

٥- «یافتن کالارو» به کارگردانی لئو لی از کشور‌های چین و آمریکا

٦- «لوته و اژدهایان گمشده» به کارگردانی هایکی ارنیتس و یانو پلدما از جمهوری لتونی و استونی

٧- «خرس معرکه» به کارگردانی وانگ کیاز کشور آمریکا

٨- «دره فانوس‌ها» به کارگردانی کلِب هایستاد از کشور کانادا

٩- «جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو» به کارگردانی ادموندز جانسونز از جمهوری لتونی

١٠- «لوییز و لوکا-ماموریت به ماه» به کارگردانی راسموس آ. سیورتسن از کشور نروژ

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور ٩٨ به دبیرى علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار