کد خبر: ۴۹۱۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه از اصلاح تمام مواد قانونی منجر به اطاله دادرسی در فرصت زمانی کوتاه خبر داد و گفت: ما این مواد را شناسایی کرده‌ایم اما اعلام آنها دردی را دوا نمی‌کند و از طریق مجلس و روابط بسیار خوبی که با آنها داریم پیش خواهیم رفت.

حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه در گفت و گویی، در پاسخ به این سوال که آیا معاونت حقوقی پیگیر طرح اصلاح ماده 450 قانون آئین دادرسی کیفری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است یا خیر، گفت: پیگیری این مسئله نه جزو وظایف و نه در توان ما است؛ وظیفه ما این است که در کمیسیون شرکت کنیم، مطالبمان را بگوییم تا کمیسیون تصویب کند و این اتفاق نیز افتاده است.

مصدق با اشاره به اینکه الله‌یار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به جد پیگیر طرح مواد اصلاحی مورد نظر قوه قضائیه در صحن علنی مجلس است، گفت: ما روابط بسیار خوبی با مجلس داریم اما اینکه رویه اداری طرح مواد در صحن علنی مجلس چگونه باشد مسائل داخلی آنهاست که خودشان انجام می‌دهند.

معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه  در پاسخ به این سوال که آیا از این دست قوانین که ممکن است موجب اطاله دادرسی شود شناسایی و بر روی آنها اقدامی صورت گرفته است یا خیر، گفت: موارد را یادداشت و با مجلس صحبت کردیم و در فرصت زمانی کوتاهی از طریق مجلس اقدام خواهیم کرد.

وی درباره اعلام مواد قانونی مذکور، تصریح کرد: با وجود اینکه الان حضور ذهن دارم اما از آنجایی که گفتنش دردی را برای خبر دوا نمی‌کند لزومی به گفتن آن نیست. ما ارتباط بسیار خوبی با مجلس داریم و هیچ مشکلی هم تاکنون نداشتیم.

به گزارش شفاف، فوریت اصلاح این ماده قانونی به حدی بود که رئیس قوه قضائیه با هدف رفع اطاله دادرسی و نارضایتی مردم از آن ضمن استجازه از مقام معظم رهبری تشریفات مربوط به این ماده را تا زمان تصویب مجلس حذف کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار