کد خبر: ۴۹۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

بازیگران و مشاهیر مختلف هالیوودی در پی حوادث مرگبار تیراندازی شهر دیتون به این موضوع واکنش نشان دادند.

واکنش سلبریتی‌های هالیوود به تیراندازی مرگبار دیتون/ خود ترامپ بخشی ازاین مشکلات استبه گزارش شفاف، سلبریتی‌هایی از سراسر هالیوود پس از دو حادثه تیر اندازی در شهر دیتون در ایالت اوهایو و ال پاسو در ایالت تگزاس، خواستار کنترل و نظارت بیشتری بر روی اسلحه‌ها شدند.

جولیان مور بازیگر هالیوودی نوشت: شب گذشته صد‌ها داوطلب در پی حادثه دلهره آور ال پاسو راهپیمایی کردند. زمانی که صبح بیدار شدیم یک تیر اندازی غم انگیز دیگر در دیتون اتفاق افتاد. او همچنین در ادامه هشتگ پایان خشونت به اسلحه (#EndGunViolence) را در پیام خود نوشت.

در این دو حادثه تیر اندازی، مرد تیرانداز، از اسلحه‌های رایفل به ویژگی‌های بالا استفاده کرده بود که به آن‌ها اجازه می‌داد به تعداد زیادی از مردم در کمترین زمان ممکن تیر اندازی کند. در دیتون، ۹ نفر کشته شدند و ۲۶ نفر نیز آسیب دیده اند. در شهر ال پاسو نیز این تیر اندازی ۲۰ کشته و ۲۶ زخمی به جا گذاشت. این سومین حادثه تیر اندازی بود که در این هفته روی می‌دهد. چندی پیش نیز در یک جشنواره در کالیفرنیا این اتفاق رخ داد که ۳ کشته و ۱۵ زخمی هم نتیجه این حادثه بود.

لیلی راینهارت، هنرپیشه آمریکایی هم نوشت: چه کسی باید بمیرد تا قانون عوض شود. نمیتوانم باور کنم که این اتفاق در کشور من می‌افتد و هیچکس هم هیچ کاری در مورد آن انجام نمی‌دهد.

جان استپنر، ترانه سرایی که به جان لجند معروف است هم این افراد را ملی گرا‌های سفید پوست خواند و گفت: قلب من برای ال پاسو و دیتون به درد آمد، ملت ما این صدمات را مدتی یک بار تجربه می‌کند و ما نیاز داریم که رهبران اقدامات فوری انجام دهند. این اسلحه‌هایی که مناسب جنگ است را از خیابان جمع کنید و با ایدئولوژی‌های شیطانی ملی گرا‌های سفید پوست که باعث انگیزه دادن به این افراد می‌شود، مبارزه کنید. صحبت‌های لجند به این موضوع اشاره دارد که بیشتر کشته‌های این حادثه سیاه پوست بودند.

او در ادامه گفت: این یک سوال علمی نیست، این بازی سیاست است، مسئله مرگ و زندگی است. رئیس جمهور بیشتر وقت‌ها به قاتل‌ها الهام می‌بخشد. او خودش بخشی از مشکلات است.

ریانا بازیگر و خواننده هم با انتشار یکی از پیام‌های ترامپ به طور انتقاد آمیز نوشت: دنیایی را تصور کنید که گرفتن اسلحه از گرفتن ویزا راحت‌تر است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: