کد خبر: ۴۹۱۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲

تفاهم‌نامه همکاری ما بین سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ارتقای سطح سلامت و ورزش در بین آحاد جامعه کارگری به امضا رسید.

به گزارش شفاف، صبح امروز (دوشنبه) مراسمی با حضور  علی‌حسین رعیتی‌فرد، مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جواد رمضی، رئیس فدراسیون ورزش کارگری، فرزاد حیدری، مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میرجلیلی، مسئول سازمان ورزش بسیج و سردار داوود آذرنوش، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران در سالن جلسات سازمان بسیج کارگران و کارخانجات برگزار شد.

در این مراسم به منظور توسعه و ارتقای سطح سلامت و ایجاد نشاط اجتماعی در بین آحاد جامعه کارگری تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید. با امضا این تفاهم‌نامه 13 میلیون کارگر از خدمات مختلف تفریحی، ورزشی بهره‌مند می‌شوند.

علی‌حسین رعیتی‌فرد، مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: بسیج ظرفیت‌ها و اماکن ورزشی مناسبی  دارد که می‌توان با هم‌افزایی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آن در جهت استفاده بهینه کارگران استفاده کرد. ترویج ورزش در بین کارگران و ایجاد نشاط، نقش بسیار مهمی در بهره‌وری تولید کارخانجات و اقتصاد کشور دارد.

صادقی‌فر، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن استقبال از امضای این تفاهم‌نامه گفت: ما باید همه‌ی امکانات را فعال کنیم تا استعدادهای نهفته در جامعه کارگری پویا شود. اینکه چه میزان می‌توانیم کمک کنیم را نباید ببینیم، چه کاری را می‌توانیم انجام دهیم باید مدنظر ما باشد.

فرزاد حیدری، مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم، اگر واقعاً به بسیج اطمینان کرده باشند آن کار خوب جلو رفته و می‌توانند کار را به درستی و سلامت پیش ببرند. ان‌شاءالله در این بحث و در این مقطع هم با هم‌افزایی مناسب کار به شکل مناسب و درستی پیش خواهد رفت. ورزش فقط برای صرف ورزش کردن نیست، ما می‌خواهیم از طریق ورزش به بهره‌وری نیروی کار برسیم و می‌خواهیم کاهش آسیب‌های اجتماعی را شاهد باشیم.

جواد رمضی، رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: اتفاق بسیار خوب و ارزشمندی رخ داده است. ما باید یک  دبیرخانه فعال داشته باشیم، چون بعضی از تفاهم‌نامه‌ها ماهیت وجودی خوبی دارند، اما متأسفانه در عمل عملیاتی نمی‌شوند. یک جایی باید باشد که مطالبه کند، فرآیند اجرای کار را و جلساتی هم به صورت ماهانه یا فصلی برگزار شود و روند کار پیگیری شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

در این تفاهم‌نامه چگونگی و استفاده بهینه جامعه کارگری از امکانات مجموعه‌های ورزشی و تفریحی آمده است. همچنین طرفین این تفاهم‌نامه محورها و فرآیند همکاری را برای اجرای بهتر مشخص کردند.

محور های همکاری سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور
از محورهای همکاری سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همکاری در برگزاری سمینارها و همایش‌ها با موضوع ورزش سلامت محور، همکاری با رابطین ورزش کارخانجات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ایشان در برنامه‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج کارخانجات، همکاری و هماهنگی در زمینه برگزاری زنگ ورزش صبحگاهی در کارخانجات و اجرای آن با تعامل طرفین، استفاده (با تخفیف) خانواده‌های کارگر از مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی پایگاه‌های بسیج محلات، همکاری در شناسایی کارگران ورزشکار و معرفی آنها به فدراسیون ورزش‌های کارگری جهت استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنها در انجام امور و هماهنگی و همکاری با مدیران و کارفرمایان واحدهای تولیدی در کارخانجات و شهرک‌های صنعتی در زمینه ایجاد و اختصاص ساعات ورزش به صورت مستمر در برنامه کاری کارگران.

محورهای همکاری فدراسیون ورزش کارگری
همچنین محورهای همکاری فدراسیون ورزش کارگری در این تفاهمنامه به شرح زیر است:

تهیه دستورالعمل فنی مسابقات و جشنواره‌های ورزشی در جشنواره‌ها و برنامه‌های ورزشی بسیج کارگران، رایزنی برای تسهیل و در صورت امکان اخذ تخفیف برای شرکت در دوره‌ها و صدور گواهی مربیگری و داوری آن از فدراسیون مرجع، پیشنهاد و تهیه تقویم ورزشی و آیین‌نامه‌های فنی مسابقات و جشنواره‌ها.

محورهای همکاری اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محورهای زیر همکاری دارند:

ارائه تخفیفات لازم به کارگران بسیجی به منظور استفاده از مجموعه‌های تفریحی و ورزشی کارگران، همکاری در برگزاری و پشتیبانی مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی بسیج برای کارخانجات و اصناف.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار