کد خبر: ۴۹۱۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸

قاضی مسعودی‌مقام گفت: در رابطه با بقیه پرونده‌ها در حوزه پتروشیمی پرونده رشوه کارکنان اداره صمت آخرین دفاع روز گذشته اخذ شد.

به گزارش شفاف، قاضی مسعودی مقام پس از اتمام نخستین جلسه دادگاه 24 متهم پتروشیمی در جمع خبرنگاران در رابطه با زمان و نحوه بازداشت هادی رضوی یکی از متهمان بانک سرمایه که به 20 سال حبس محکوم شده است، اظهار کرد: بعد از صدور حکم، پرونده به دادسرای جرایم اقتصادی ارجاع شد و صبح دیروز جلب آقای رضوی صادر شد و طبق اطلاعات واصله دیشب توسط ضابطین دادگستری، اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حدود ساعت 8 و نیم یا 9 شب، دستگیر و روانه زندان شد.

وی در رابطه با آخرین وضعیت سایر پرونده های مطرح در شعبه سوم دادگاه های ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی هم گفت: تحقیقاتی که باید برای احراز رقم در پتروشیمی و میزان سوء استفاده های اخلال در نظام اقتصادی انجام می شد مراحل انتهایی است و سعی می‌کنیم از انتهای مرداد متهمین را برای اخذ آخرین دفاع احضار کنیم.

وی افزود: در رابطه با پرونده گروه آقای جهانبانی در دو هفته آینده وقت رسیدگی تعیین می شود.

مسعودی مقام تصریح کرد: در رابطه با بقیه پرونده‌ها در حوزه پتروشیمی پرونده رشوه کارکنان اداره صمت آخرین دفاع روز گذشته اخذ شد و رای در حال صادر شدن است. پرونده هایی که در حوزه موبایل آخرین دفاع هفته آینده اخذ و تصمیم گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با اختلاف زمان میان صدور رای و ابلاغ آن گفت: متاسفانه آراء شعب ما حدود 200 یا 300 صفحه است و قطعا ما پرونده های متعدد داریم. من تصدی شعبه 68 دادگاه تجدید نظر کارکنان دولت و مقامات قضایی و شعبه سوم را دارم. این تداخل وجود دارد و ارجاعات پرونده ما زیاد است و هر پرونده که بالای 200 صفحه رای است باید تایپ و ادیت شود تا اشکال رقمی نداشته باشد. هر پرونده یک تا دو هفته طول می کشد تا مراحل تایپ و بارگذاری در سیستم انجام شود.

قاضی مسعودی مقام افزود: برخی مواقع متهمین ادله‌ای می‌آورند که نیاز داریم استعلام و صحت و سقم را ارزیابی کنیم. اگر ما یک شعبه داشته باشیم قطعا به سرعت انجام می‌شود ولی ما دو شعبه سنگین کشور را داریم. شعبه 68 شاید به جهت پرونده های مهم اقتصادی، قضات و کارکنان اداری کشور محسوب می شود.

وی در رابطه با سامان مدلل یکی دیگر از متهمین بانک سرمایه گفت: با توجه به ادغام دادسراها در جرایم اقتصادی، این دادسرا و دادستان تهران مکلف هستند به سرعت نسبت به پرونده آقای مدلل اقدامات خود را انجام دهند و تحقیقات مقدماتی شان پایان بپذیرد و در صورت ادعاهای مطروحه کیفرخواست صادر و در غیر این صورت منع تعقیب او را صادر کنند.

وی افزود: اظهارنظر باید براساس محتویات پرونده باشد ولی ایشان جزو متهمان پرونده بانک سرمایه است که تاکنون پرونده‌اش به این دادگاه ارجاع نشده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار