کد خبر: ۴۹۱۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

تصفیه آب با روش اسمز معکوس به دلیل رشد بی رویه جمعیت و کاهش آب آشامیدنی شیرین، در حال افزایش می باشد. با استفاده از این روش و تصفیه آب مناسب می توانید بسیاری از آب شور دریاها را تبدیل به آب شیرین و قابل استفاده کنید. شرکت به آبی ارائه دهند فیلترهای مناسب برای عملیات اسمز معکوس با گارانتی تعویض و قیمت مناسب می باشد.

تصفیه آب با استفاده از اسمز معکوس

با افزایش جمعیت و گسترش شهر نشینی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، آب آشامیدنی به شدت در حال کاهش بوده و باید راهی برای افزایش آب آشامیدنی پیدا کرد که یکی از این روش ها تصفیه آب می باشد. با افزایش مصرف آب به خصوص در صنایع متعدد و همچنین در بخش کشاورزی به دلیل کمبود غذا با توجه به سیل عظیمی از جمعیت در حال رشد، آب شیرین رو به کاهش نهاده است. تمامی عوامل اشاره شده در بالا در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و به خصوص ایران وجود دارد و همانطور که آمارها نشان می دهند مصرف آب در ایران از سرانه مصرف جهانی بسیار بالاتر بوده و همین امر باعث شده است که راهی برای کنترل آب آشامیدنی به وجود آید. به همین منظور اداره آب و فاضلاب با برگزاری جلسات متعدد در بین کارشناسان قصد دارد که با استفاده از دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس، آب شور را به آب شیرین و قابل آشامیدن تبدیل نماید.

تصفیه آب با اسمز معکوس یا آب شیرین کن با نام اختصاری RO در جهان شناخته می شود و پروژه آب شیرین کن در بسیاری از کشورهای جهان در حال اجرا می باشد. میزان آب شور موجود در جهان بسیار بالا بوده و با استفاده از RO می توان حجم وسیعی از این آب ها را شیرین کرده و قابل استفاده کند. در گذشته برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مانند بحرین، عربستان، امارات و ... با کمبود شدید آب روبرو بودند و امروز با دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس، آب شیرین برای کشور خود تولید می کنند.

تصفیه آب با استفاده از اسمز معکوس

مراحل انجام تصفیه آب با اسمز معکوس

اسمز معکوس بسیار گسترده بوده و کاربردهای زیادی دارد. از این روش برای عملیات جداسازی مواد کربنی و مواد سمی از فاضلاب های صنعتی، شیرین کردن آب دریاها استفاده می شود. اولین بار اسمز معکوس در سال 1950 میلادی در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و حدود ده سال بعد به صورت تجاری و با عنوان دستگاه تصفیه آب با اسمز معکوس مورد استفاده قرار گرفت. 

در RO مراحل مختلفی برای شیرین کردن آب انجام می شود و این موارد شامل مراحل زیر می باشد.

عملیات جدا کردن ذرات معلق جامد 

برای اینکه بتوانیم عمر ممبران بکار رفته در تصفیه آب با اسمز معکوس را افزایش دهیم و از گرفتگی آن جلوگیری نماییم باید از قرار گرفتن مواد معلق جامد به درون آن جلوگیری کنیم و  این کار با استفاده از یک فیلتر کارتریج 5 الی 10 میکرونی امکان پذیر بوده و با این عمل می توان از گرفتگی ممبران جلوگیری کرده و از نظر مالی هم به نفع ما باشد. 

از بین بردن میکروب ها 

در تصفیه آب به روش اسمز معکوس باید از ورود باکتری های خطرناک و همچنین میکروارگانیزم ها به درون آب ممانعت به عمل آید، زیرا باعث خرابی و گرفتگی ممبران خواهد شد. این نوع مواد خطرناک به گرفتگی بیولوژیکی معروف هستند و از بین بردن آن هم به وسیله لامپ فرابنفش،کلر و ازن می باشد که به نوعی از بین بنده این میکروب ها می باشد. در برخی از دستگاه های اسمز معکوس از فیلتر های کربنی به دلیل کاهش ازن و کلر اضافی استفاده می شود که این روش باعث افزایش طول عمر ممبران به دلیل کاهش ازن و کلر در دستگاه تصفیه آب می باشد.

تنظیم PH آب

برای افزایش عمر ممبران ها باید PH آب مناسب باشد وگرنه باعث خرابی زود هنگام ممبران اسمز معکوس شده و آن را تخریب می کند. اگر ممبران استفاده شده در دستگاه تصفیه آب از جنس پلی آمید باشد احتمال خرابی آن بسیار پایین تر است زیرا محدود PH آن بیشتر است و عددی بین 4 تا 11 می باشد. اما در برخی از دستگاه ها تصفیه آب ممبران آن از جنس سلولز استات بوده که محدوده PH آن کمتر بوده و بالطبع حساسی آن را بالا خواهد برد و زودتر خراب می شود.

تصفیه آب با استفاده از اسمز معکوس

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی به آبی

شرکت به آبی نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی بسیاری از برندهای پرطرفدار و محبوب جهان نظیر آکوا پیور، سی سی، سافت واتر و ... می باشد و اکثریت دستگاه های تصفیه آب مجهز به سیستم اسمز معکوس بوده و می توانید با خیال راحت دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید و همچنین دارای انواع مختلف فیلترهای ممبران برای عملیات اسمز معکوس با قیمت کاملا مناسب می باشد. اگر اطلاعی از تجهیزات به کار رفته در دستگاه تصفیه آب مورد تقاضا ندارید کافی است با شماره 09196615469 تماس گرفته و با کارشناسان ما در این زمینه صحبت کنید.

تصفیه آب با استفاده از اسمز معکوس

تمامی خدمات ارائه شده توسط شرکت به آبی دارای استاندارد بین المللی بوده و از نصب رایگان به همراه یک سال گارانتی تعویض برخوردار است. در صورت کسب اطلاعات بیشتر و دیدن محصولات مختلف شرکت کافی است که وارد سایت شرکت به آبی ( behabi.ir ) شده و از خدمات و محصولات شرکت دیدن کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: