کد خبر: ۴۹۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۴۰۰۰ بازمانده از تحصیل در زاهدان زندگی می‌کنند که اگر در این زمینه برنامه‌ریزی نشود این تعداد در پایان سال جاری به حدود ۲۷۰۰۰ نفر می‌رسد.

به گزارش شفاف، علیم یارمحمدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و خیرین مدرسه‌ساز کشور برگزار شد، اظهار داشت: امروز 450 هزار حاشیه‌نشین در زاهدان زندگی می‌کنند و ما در مناطق حاشیه‌نشین زاهدان با کمبود جدی فضای آموزشی مواجه هستیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 24000 بازمانده از تحصیل در زاهدان زندگی می‌کنند و با توجه به اینکه ما در این شهرستان 4.5 درصد رشد جمعیت داریم اگر برای آن تدبیر خاصی دیده نشده جمعیت بازمانده از تحصیل زاهدان در پایان سال جاری به حدود 27000 نفر می‌رسد.

وی بیان کرد: منطقه "کریم آباد" زاهدان با 80 هزار نفر جمعیت امروز مدرسه دخترانه ندارد و این برای ما یک درد است و ضرورت دارد وزارت آموزش و پرورش برای حل چنین معضلاتی ورود جدی‌تری داشته باشد و اعتبارات ویژه در نظر بگیرد.

یارمحمدی با بیان اینکه ایجاد مدرسه برای قشر عشایری نیاز جدی استان است، ادامه داد: به ویژه در زاهدان این نیاز جدی‌تر است چرا کهبیشترین جمعیت نیمه سیار عشایری استان را دارد و عمده بازماندگان تحصیل استان حاشیه‌نشینان و عشایر زاهدان هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان پهناور سیستان و بلوچستان را باید جوانان تحصیل کرده آن آباد کنند که راه آن توسعه آموزش و پرورش است و همه ما باید جهت تحقق عدالت آموزشی در استان تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

انتها پیام/ن

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار