کد خبر: ۴۹۱۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه امروز خیران مدرسه‌ساز کشور ساخت مدرسه در ۲۰۰ نقطه فاقد مدرسه سیستان و بلوچستان را تقبل کردند و با تحقق این تعهد به زودی ما شاهد هیچ نقطه فاقد مدرسه‌ای در این استان خواهیم بود.

به گزارش شفاف، محمدرضا واعظ مهدوی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز کشور برگزار شد، اظهار داشت: امر آموزش توجه به نسل جوان کشور و در واقع ساختن آینده کشور است، بنابراین همه ما باید در این مسیر دغدغه داشته باشیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ما در سال‌های اخیر با همراهی مدیران ملی وزارت آموزش و پرورش و مدیران استانی مطالعه‌ای تحت عنوان مطالعه جامع توسعه آموزش عمومی در استان سیستان و بلوچستان داشتیم و در این مطالعه در واقع بر اساس آمار ثبت احوال و آمار مدارس و دانش‌آموزان و دیگر آمارها به نقشه راهی رسیدیم که مسیر آموزش و پرورش را جهت حرکت در راستای برقراری عدالت آموزشی در است استان تا حد زیادی تعیین می‌کند.

وی ادامه داد: این مطالعه مشتمل بر 7 برنامه در زمینه‌های مختلف از جمله مدارس ابتدایی، مدارس متوسطه اول، مدارس متوسطه دوم، مدارس شبانه‌روزی و هنرستان‌ها است و مشخص می‌کند ما در هر نقطه از سیستان و بلوچستان به چه زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهایی نیاز داریم تا همه فرزندان این خطه را به لحاظ تعلیم و تربیت تحت پوشش قرار دهیم.

واعظ مهدوی تاکید کرد: حجم برآورد ما برای تامین زیرساخت‌های آموزشی در سیستان و بلوچستان از توان دولت بالاتر است و مشارکت مجموعه‌های مختلف را می‌طلبد؛ ضرورت دارد بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت و خیرین برای این موضوع ورود کنند تا این استان در زمینه فضای آموزشی به میانگین کشوری نزدیک شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه امروز خیران مدرسه‌ساز کشور ساخت مدرسه در 200 نقطه فاقد مدرسه سیستان و بلوچستان را تقبل کردند و با تحقق این تعهد به زودی ما شاهد هیچ نقطه فاقد مدرسه‌ای در این استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: