کد خبر: ۴۹۲۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸

آخرین اردوی هفتمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی ویژه بانوان با عنوان «آفتابگردان‌ها» به کوشش مؤسسه شهرستان ادب از امروز کار خود را آغاز کرده است.

به گزارش شفاف، آخرین اردوی هفتمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، «آفتابگردان‌ها»، ویژه بانوان، شنبه 26 مرداد ماه در مازندران آغاز می‌شود. در قالب این اردوی چهار روزه که به ابتکار مؤسسه شهرستان ادب برگزار می‌شود، 60 شاعر جوان از سراسر کشور، برای سومین‌بار گرد هم خواهند آمد تا از برنامه‌های آموزشی فشرده با حضور استادان نامدار در زمینه شعر بهره‌مند شوند. بانوان شرکت‌کننده همچنین می‌توانند از برنامه‌های فرهنگی و تفریحی این اردو نیز استفاده کنند. این اردوی فرهنگی روز 29 مرداد به پایان می‌رسد.

شرکت‌کنندگان در اردوی سوم و نهایی که امسال 60 نفر هستند از استان‌های مختلف کشور می‌آیند. این شاعران جوان از میان گروه کثیری از علاقمندان بر اساس معیارهای مشخصی گزینش شده‌اند و در کلاس‌ها و کارگاه‌های متنوع، از برنامه‌های آموزشی با حضور استادان و شاعران سرشناسِ ملی در زمینه شعر بهره‌مند می‌شوند. بانوان جوان شاعر شرکت‌کننده پیش از این موفق شده‌اند اردوی نخست را در تیرماه سال گذشته و اردوی دوم را در بهمن‌ماه با موفقیت به پایان برسانند.

کارگاه‌های تخصصی نقد و کلاس‌های شناخت و درک شعر ایران و جهان، با حضور استادان و شاعرانی چون ناصر فیض، سعید بیابانکی، محمدعلی مجاهدی، حسنا‌ محمدزاده، اسماعیل محمدپور، محمدحسین نعمتی، پونه نکوی، علی داودی، افسانه غیاثوند، سیدوحید سمنانی، محمدرضا وحیدزاده و مبین اردستانی برای شرکت‌کنندگان در این دوره در نظر گرفته شده است.

همچنین همزمان با این اردو، آخرین اردوی هفتمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، «آفتابگردان‌ها»، ویژه آقایان، نیز از روز جمعه 25 مرداد ماه در مازندران نیز آغاز شده است. در قالب این اردوی چهار روزه، ده‌ها شاعر جوان از سراسر کشور، برای سومین بار گرد هم می‌آیند تا از برنامه‌های آموزشی فشرده در زمینه شعر، با حضور استادان برجسته بهره‌مند شوند. این اردو روز 28 مرداد به پایان می‌رسد.

کارگاه‌های تخصصی نقد و کلاس‌های شناخت و درک شعر ایران و جهان، با حضور استادان و شاعرانی چون ناصر فیض، سعید بیابانکی، محمدکاظم کاظمی، محمدعلی مجاهدی، میلاد عرفانپور، محمدرضا وحیدزاده، علی داودی، مبین اردستانی، علی‌محمد مؤدب، محمدحسین نعمتی، مریم کرباسی، علیرضا احرامیان‌پور برای شرکت‌کنندگان در این دوره در نظر گرفته شده است.

این استعدادهای تازه شعر کشور، در فراخوان «آفتاب‌گردان‌ها» با ارسالِ شعر شرکت کرده‌اند و بر اساس معیارهای مشخصی گزینش شده‌اند. مطالعات در زمینه شعر، انگیزه و جدیت، توان شعرخوانی، سطح دانش معرفتی، و آزمون طبع شعر از جمله مهم‌ترین معیارها برای حضور در این دوره تخصصی است. علاقمندان به شرکت در این دوره‌ها، که به صورت رایگان برگزار می‌شود، می‌توانند به نشانی اینترنتی aftabgardanha.com مراجعه کنند و از تاریخ و شرایط استفاده از دوره‌های بعدی این اردوها کسب اطلاع کنند.

دوره‌های آموزشی آفتابگردان‌ها را دفتر شعر مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب به صورت سالانه برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، کمک به پویایی شعر جوان، کشف و پرورش استعدادها و زمینه‌سازی برای رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی است. هر ساله، در قالب این دوره آموزشی، ده‌ها شاعر جوان و مستعد از سراسر کشور و بخصوص شهرستان‌ها، شناسایی شده و به عضویت دوره در می‏‌آیند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار