کد خبر: ۴۹۲۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱

نماینده دادستان تهران در پاسخ به متهم فروش محصولات پتروشیمی در بازار آزاد گفت: فروش انی محصولات در شرایط کنونی که ما در جنگ به سر می‌بریم در اقتصاد کشور مؤثر و جرم است.

به گزارش شفاف، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی از عوامل فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد بعدازظهر امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام برگزار شد.

پس از ارائه دفاعیات متهم ردیف هفتم این پرونده نماینده دادستان در خصوص اظهارات وی گفت:‌ در مورد 1056 تنی که ایشان اقرار دارند ما به 2314 تن رسیدیم که دقیقا بنابر بارنامه‌های منحرف شده به بازار آزاد محاسبه شده است.

نماینده دادستان در رابطه با ادعای متهم در خصوص افزایش تقاضا در فصل گرما و همچنین افزایش قیمت ارز تصریح کرد: بله، اینها مؤثر بوده است اما ما نسبت به سال قبل 2.5 برابر افزایش تقاضا داشتیم که در آن موقع هم گرما بوده است هرچند که قیمت ارز افزایش نیافته بود.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه اگر اختلاف قیمت مواد اولیه پتروشیمی در بورس و بازار آزاد وجود نداشت اینها مرتکب جرم نمی‌شدند، افزود: اتهام ایشان فروش مواد اولیه در بازار آزاد است و جرم ناشی از اخلال در این فروش است که حتما نباید باعث افزایش یا کاهش قیمت باشد. اینها یک چهارم سهمیه‌شان را در بازار آزاد فروختند که به نظر ما عمده محسوب می‌شود.

نماینده دادستان سپس از متهم پرسید شما اگر تولید می‌کردید در هر یک تن چقدر سود می‌کردید که متهم تصریح کرد: میزان سود فروش مواد اولیه در بازار آزاد با 10 درصد بالا و پائین تقریبا به اندازه سود تولید بود.

در پی این پاسخ متهم نماینده دادستان پرسید: پس چرا تولید نکردید؟

که متهم در پاسخ گفت: من در ماه، 6 میلیارد تومان حقوق می‌دهم، 100 یا 200 میلیون تومان نیست که منتظر بازگشت نقدینگی شوم.

نماینده دادستان درباره عنوان اتهامی اخلال هم با اشاره به اینکه یک عمل ممکن است در شرایط عادی بر اقتصاد کشور مؤثر نباشد، افزود: اما الان که در جنگ هستیم مؤثر است؛ شما اگر این ماده اولیه را از بورس نمی‌خریدید تولیدکننده پت می‌خرید و تولید می‌کرد تا در بازار آن التهاب ایجاد نشود، اما مجبور شد بیاید از بازار آزاد بخرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار