کد خبر: ۴۹۲۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲

مدیرعامل موسسه علمی رزمندگان اسلام گفت: اختتامیه این دوره برای نخستین بار خارج از شهر تهران و  در دانشگاه فرهنگیان مشهد مقدس طی روزهای ۲ و ۳ و ۴ شهریورماه برگزار می شود.

به گزارش شفاف، مرتضی فاطمی‌نژاد، مدیرعامل موسسه علمی و پژوهشی رزمندگان اسلام با اشاره به دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رقابت آن است که به صورت گروهی برگزار و از فضای تئوری دور شده  و وارد فضای عملیاتی  شده است.

 وی افزود: در  قسمت چالش دانش‌آموزان  با کسب‌وکارهای مختلف ارتباط برقرار می‌کنند و همچنین در این فضا شرکت‌کنندگان فرصت‌های شغلی را دنبال می‌کنند از طرفی نیز دانش‌آموزان بخش دیگر لیگ و در فضای مناظره تحمل حرف مخالف را پیدا می کنند. به عنوان مثال در علوم انسانی بحث مدرنیته و سنتی را مورد چالش قرار می‌دهد و بین دانش‌آموزان مباحثی در این خصوص  انجام می‌شود. در حوزه علوم تجربی بحث در مورد طب سنتی و مدرن شکل می گیرد و در نهایت مخاطبان این بحث و گفت و گو بین نظرات گروه های مختلف را داوری می کنند.در حوزه سازه ی پایدار دانش اموزان یک خلق علنی از خود به جا می گذارد.

وی خاطرنشان کرد: ما بعد از اتمام لیگ کانون فارغ التحصیلان لیگ پایا را ساماندهی و  از نخبگان و دانش‌آموزان برتر این رقابتها حمایت می‌شوند. لیگ امسال 12 پایه رشته را بنیان گذاری کرده که در آن از پایه ششم ابتدایی تا پایه 11 حضور دارند.

فاطمی‌نژاد گفت: لیگ پژوهشی ما در عین ایجاد فضای کاوش های علمی به دنبال  تبدیل علم نظری به پدیده های عینی است.همچنین در بحث های ارتباط میان رشته های مختلف نیز در این لیگ مورد توجه قرار گرفته است  تا دانش ها در کنار هم منتج به محصول شود.لذا در این جشنواره فضای میان رشته به شدت تقویت می شود. دانش آموزان در لیگ پایا مهارت های کاربردی تعامل و کار گروهی را به عینه لمس می کنند همچنین دانشجویان با این تیم ها مرتبط شده تا یک فضای منطقی بین دانش آموزان و دانشجویان برای خلق آثار بزرگ ایجاد شود.

مدیرعامل موسسه علمی و پژوهشی رزمندگان اسلام  تصریح کرد: امسال برای اولین بار قسمت کارآفرینی را بنیاد نهادیم تا دانش‌آموز ایده خود را تبدیل به فناوری کند.گفتنی است که شرکت کنندگان خارجی مرحله مقدماتی و نیمه نهایی را در کشورهای خود برگزار می کنند و در نهایت در مرحله اختتامیه به کشورمان ایران سفر می کنند.

وی با اشاره به نحوه ی اهدای جوایز به نفرات برتر این دوره از رقابت ها گفت: در هر رشته سه دانش آموزان در بخش انفرادی و در بخش  گروهی نیز سه تیم منتخب می شوند. و دارندگان مدال طلا به سازمان استعدادهای درخشان و بنیاد ملی نخبگان معرفی می شوند تا از خدمات و تسهیلات این ارگان ها بهره مند شوند.

شایان ذکر است در این دوره از مسابقات لیگ علمی پایا کشورهایی همچون افغانستتان پاکستان سوریه لبنان عراق و انگلستان حضور دارند.که پیش از این در  بهمن ماه سال 97 مرحله مقدماتی و اردیبهشت ماه سال جاری مرحله نیمه نهایی و شهریورماه امسال نیز مرحله پایانی این دوره از رقابت ها برگزار می شود.

وی افزود: امسال 8 هزار و 200 تیم 5 نفره ثبت نام کردند و از هر 32 استان کشور شرکت کننده حضور داشتند.مسابقه لیگ علمی پایا در بین مسابقات بین المللی مشابه  به عنوان درجه قابل اتکا حساب می شود و برگزیدگان آن در بین مجامع بین المللی دارای رتبه معتبر خواهند بودگفتنی امسال بیش از 45 درصد دانش آموزان از مدارس استعدادهای درخشان هستند.

مدیرعامل موسسه علمی و پژوهشی رزمندگان اسلام با اشاره به قرائت بیانیه دوازدهمین دوره لیگ علمی و پژوهشی پایا گفت: در اختتامیه بیانیه ای  قرائت می شود که دانش آموزان امادگی همه جانبه خود را  به رخ تمام مراجع ذی ربط کشور می رسانند تا در پیش رفت جمهوری اسلامی سهیم شوند.

وی با اشاره به مهم ترین هدف از برگزرای لیگ علمی پایا گفت: پیام لیگ علمی و پژوهشی پایا این است که دانش اموزان ما می توانند منشا تحولات در دنیا باشند؛ هرچهدانش اموزان در سنین ابتدایی  به خودباوری برسند به قله های رفیع موفقیت به سرعت دست خواهند یافت و  به زعم مقام معظم رهبری،حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای آینده سازان کشور همین دانش اموزان هستند لذا ما بنا داریم تا  خودباوری در بین دانش آموزان احیا شود.

گفتنی است اختتامیه این دوره برای نخستین بار خارج از شهر تهران و  در دانشگاه فرهنگیان مشهد مقدس طی روزهای 2 و 3 و 4 شهریورماه برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: