کد خبر: ۴۹۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹

مدیر عملیات حج ۹۸ اعلام کرد‌: از ۲۵ مردادماه تا کنون ۳۳هزار و ۵۸۷ نفر از حجاج و عوامل اجرایی حج ۹۸ معادل ۳۷.۹درصد کل حجاج کشورمان با پروازهای شرکت هواپیمایی هما به کشور بازگشتند.

به گزارش شفاف، مدیر عملیات حج 98 اعلام کرد‌: از 25 مردادماه تا کنون 33هزار و 587 نفر از حجاج و عوامل اجرایی حج 98 معادل 37.9درصد کل حجاج کشورمان با پروازهای شرکت هواپیمایی هما به کشور بازگشتند.

نصرالله فرهمند با بیان این مطلب افزود: این حجاج با 139 پرواز به کشور منتقل شدند که از این تعداد 90 پرواز از فرودگاه مدینه و 49 پرواز هم از فرودگاه جده به‌مقصد ایران انجام شده است.

به‌گفته وی‌، از کل حجاجی که از طریق فرودگاه مدینه خارج شده‌اند 21 هزار و 298 نفر با 150 کاروان حجاج مدینه‌بعد هستند که بعد از اتمام مدت اقامت خود از فرودگاه مدینه به‌مقصد کشورمان عزیمت کرده‌اند و هشت هزار و 363 نفر از حاجیان هم به‌صورت ترانزیت از مکه به مدینه و از آنجا به ایران منتقل شده‌اند.

وی اظهار کرد: در این میان 950 نفر از افراد بیمار و یا دارای مشکلات خانوادگی و کاری و شرایط اضطرار شناسایی و در قالب این پروازها زودتراز موعد به کشور بازگردانده شدند.

فرهمند تصریح کرد‌: بعد از ایام تشریق تا کنون 38 هزار و 100 نفر از حجاج شامل 260 کاروان از مکه خارج شده‌اند که از کل جمعیت خروجی علاو‌ه بر جمعیتی که به کشور انتقال یافته‌اند‌، هم‌اکنون هشت هزار و 632 نفر از حجاج مدینه‌بعد در این شهر به‌سر می‌برند.

به‌گفته وی، در این میان حجاجی که هم‌اکنون در مکه حضور دارند، 41 هزار و 992 نفر با 299 کاروان هستند که معادل 47 درصد کل حجاج کشورمان در حج امسال هستند‌.

وی ادامه داد‌: همچنین هم‌اکنون در مکه آمار طبخ غذا تا حدودی به‌نسبت جمعیت خروجی از مکه کاهش یافته و فقط طی روز گذشته در دو وعده ناهار و شام 115 هزار و 516 پرس غذا طبخ شده است.

وی افزود‌‌: در مدینه نیز هم‌اکنون 19 هزار و 640 پرس غذا در این دو وعده دیروز طبخ و توزیع شد ضمن آنکه در این روز 52 هزار و 100 قرص نان پخت شد. از ابتدای ایام حج تا‌کنون یک میلیون و 839 هزار و 850 قرص نان در 4 واحد نانوایی ما در مکه پخت شده است و فعالیت آنان همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: