کد خبر: ۴۹۲۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

فرض کنید در خانه نشسته اید و فنجان قهوه به دست به رویاهایتان می اندیشید. یک لحظه چشمها را ببندید و تصور کنید روی ماسه های طلایی وارنا غروب آفتاب را نظاره می کنید یا از بالای برج ایفل پاریس را تماشا می کنید.

 شاید هم از دیوار چین بالا می روید و از شکوه دست سازه های انسانی حیرت کرده اید. اگر رویای سفرهای خارجی را در سر می پرورانید ولی نگران هزینه های آن هستید ، باید به فکر خرید بلیط خارجی ارزان باشید. 

 

بلیط خارجی در واقع رسیدی است مبتنی بر رزرو صندلی هواپیما به نام شما برای پروازی به خارج از مرزها. برای مسافرت به خارج از کشور ناگزیر به خرید بلیط خارجی برای مقصد مورد نظر هستیم. بلیط خارجی به طور کلی در دو دسته سیستمی و چارتر ارائه می شود. 

 

بلیط خارجی سیستمی: دارای نرخ ثابتی در طول سال هستند که هر سال توسط سازمان هواپیمایی کشور تعیین و ابلاغ میشود.این نوع بلیط ها را می توان مدتها قبل از سفر رزرو کرد. نرخ بزرگسالان و کودکان 2 تا 12 سال در این بلیط ها متفاوت می باشد و قیمت بلیط کودکان ارزانتر از بزرگسالان می باشد. از ویژگی های دیگر بلیط خارجی سیستمی دارا بودن قابلیت کنسلی و استرداد و تغییر تاریخ می باشد. 

به دور دنیا ارزان سفر کنید

بلیط خارجی چارتر: کلمه چارتر به معنی دربست اجاره کردن است. بلیط های چارتر به بلیط هایی اطلاق میگردد که توسط چارترکننده برای مسیری خاص در زمانی معین پیش خرید می شود. سپس با قیمت گذاری شرکت چارتر کننده به فروش میرسد. 

از خصوصیات بلیط های چارتر اینست که غیر قابل کنسلی و استر دادند. قابلیت تغییر تاریخ ندارند. نرخ بلیط کودکان و بزرگسالان در آنها برابر و یکسان است. 

 

بلیط خارجی لحظه آخری: بلیط های چارتری که تا لحظات آخر مانده به پرواز، به فروش نمی رسند، در بازه زمانی چند روز تا چند ساعت به پرواز به عنوان بلیط لحظه آخری به فروش می رسند. این بلیط ها معمولا از قیمت های پایین تری به خصوص در ایام خلوت سال برخوردارند. برای خرید بلیط هواپیما خارجی لحظه آخری باید هر لحظه آماده پرواز باشید و از اعتبار پاسپورت خود اطمینان داشته باشید. همچنین برای سفر به کشورهایی که نیاز به دریافت ویزا از قبل ندارند، خرید این بلیط ها عقلانی تراست. زیرا عملا زمانی برای دریافت ویزا ندارید. 

 

سفر به زیباترین شهرها با بلیط خارجی ارزان

استانبول از شهرهای بسیار زیبا و جذاب است که بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است و دریای مدیترانه آن را به دو بخش تقسیم کرده است. جاذبه های بکر و طبیعی استانبول، دارا بودن مراکز خرید ارزان، نزدیکی به ایران موجب شده تا هرساله مسافران ایرانی اقدام به خرید بلیط استانبول نمایند. در سایت تیک بان می توانید ارزانترین بلیط استانبول را رزرو کنید و از سفری مهیج و به یاد ماندنی لذت ببرید.

به دور دنیا ارزان سفر کنید

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بلیط خارجی

قیمت بلیط خارجی تحت تاثیر عوامل مختلف، می تواند دارای تنوع زیادی باشد. همانطور که ذکر شد بلیط های سیستمی از ثبات قیمت بالایی برخوردارند مگر در ایام خاص مانند نوروز که تعداد زیاد متقاضیان سفر خارجی در قیمت بلیط هواپیما خارجی اثر گذار باشند.به علت این که قانون عرضه و تقاضا سهم بزرگی در قیمت گذاری بلیط هواپیما در این مواقع دارد. 

فاکتورهایی که در قیمت بلیط خارجی اثر مستقیم دارند عبارتند از:

نوع هواپیما: این که هواپیما بوئینگ باشد یا فوکر در قیمت بلیت اثر مستقیم دارد. هزینه های تعمیرات و نگهداری هواپیما ها ، میزان سوخت آنها با هم متفاوت می باشد که این موضوع در قیمت بلیط آنها اثرگذار است. 

نوع بلیط: اعم از سیستمی یا چارتر بودن می تواند در قیمت بلیط خارجی تاثیر گذار باشد. عموما بلیط های چارتر آرای نوسان قیمت شدید هستند که این مساله در اکثر مواقع به نفع مسافر است . 

خدمات ارائه شده و نوع کلاس پروازی: کلاس پروازی در سه نوع اکونومی، بیزینس و فرست کلاس عرضه می شود که اکونومی از پایین ترین قیمت و فرست کلاس از بالاترین قیمت برخوردار است. خدمات و امکاناتی که شرکتهای هواپیمایی ارائه می دهند بستگی به کلاس پروازی دارد. 

زمان سفر: در فصول پر تردد سال که تعداد مسافران در مسیری بسیار زیاد است، قیمت بلیط خارجی می تواند بسیار گران تمام شود. این موضوع می تواند بالعکس هم باشد و در روز های خلوت سال بلیط ها با قیمت بسیار ارزان تری عرضه می شود. 

با تیک بان می توانید به مقصد سراسر دنیا بلیط خارجی ارزان تهیه کنید و از پشتیبانی تمام وقت تیم متخصص و مجرب سایت تیک بان بهره مند شوید. 

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار