کد خبر: ۴۹۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹

شهردار تهران گفت: اگر دولت تسهیلات بخش خصوصی را به شهرداری‌ها هم ارائه کند، امکان فعالیت در زمینه مسکن استیجاری وجود دارد.

به گزارش شفاف، پیروز حناچی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از دو ایستگاه میدان محمدیه  وبسیج در خط 7 مترو تهران، در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی درباره سرقت مجسمه‌ها گفت: من هم موضوع سرقت مجسمه‌ها را شنیده‌ام اما فرصت نکردم گزارش‌های آن را کامل بررسی کنم؛ ما این موضوع را درمورد دریچه‌های چدنی کف خیابان هم داریم که سعی می‌کنیم به آنها رسیدگی کنیم.

وی در ادامه به برگزاری نمایشگاه «عطر سیب» اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه امسال با شکلی متفاوت در بوستان گفت‌وگو برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه کمک در تولیدات محتوایی عاشورایی برای خانواده‌ها را خواهیم داشت و در کنار آن اقلامی را با کمترین سود در تمامی میادین میوه‌وتره‌بار دراختیار شهروندان قرار خواهیم داد.

حناچی همچنین گفت: قراردادهایی را برای اتصال مینی‌بوس‌های جدید به شهر منعقد کردیم که 150 مورد از آنها قرار بود آخر شهریور به مجموعه بپیوندد. بازسازی اتوبوس‌های جدید را که قابل استفاده هستند نیز در دستور کار داریم که 150 دستگاه نیز به شبکه پیوسته است. همچنین کاهش عمر ناوگان اتوبوسرانی نیز یکی دیگر از دغدغه‌هایمان است که از تبصره 18 و قول نوبخت برای نوسازی ناوگان برای رسیدگی به آن استفاده می‌کنیم و حدود ٣ هزار دستگاه اتوبوس در تهران کم داریم که سعی می‌کنیم تامین شود.

وی درباره موضوع مسکن استیجاری نیز گفت: در جلسه تولید مسکن این پیشنهاد توسط ما داده شد که شهرداری‌ها بضاعت انجام مأموریت مسکن استیجاری را دارند؛ اگر دولت تسهیلات بخش خصوصی را به شهرداری‌ها هم بدهد، امکان فعالیت در این زمینه وجود دارد. قرار شد موضوع مورد بررسی قرار گیرد؛ اگر لازم است قانون برایش تصویب شود در غیر این صورت با آیین‌نامه‌ای که مبتنی بر ادامه ماده 55 قانون شهرداری‌ها باشد، موضوع را پیش می‌بریم. به زودی پیش‌نویس مصوبه‌ای را در همین مورد به هیئت وزیران ارسال می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: