کد خبر: ۴۹۲۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹

میتوان از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج استرالیا به استرالیا مهاجرت کرد . اما با چه شرایطی ؟ این ویزا  را میتوان از طریق ازدواج کردن و یا نامزد بودن با فردی که حق شهروندی استرالیا و یا اقامت دائم استرالیا را دارد کسب کرد .

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج یکی از روش های مرسوم مهاجرت به استرالیا می باشد. قبل از خواندن این روش برای مهاجرت به استرالیا به شما توصیه می کنیم مطلب اقامت اروپا از سایت مهاجرت به دات کام را مطالعه کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج :

میتوان از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج استرالیا به استرالیا مهاجرت کرد . اما با چه شرایطی ؟ این ویزا  را میتوان از طریق ازدواج کردن و یا نامزد بودن با فردی که حق شهروندی استرالیا و یا اقامت دائم استرالیا را دارد کسب کرد . البته گرفتن این نوع ویزاها همانند سایر ویزا ها  شرایط و الزامات خاص خود را دارد . اما شرایط کلی مورد نظر برای اخذ این ویزاها عبارتست از :

سن افراد باید بیشتر از 18 سال باشد در غیر این صورت باید ازدواج با اجازه ی خانواده صورت گیرد .

ازدواج افراد باید طبق قوانین باشد و به صورت رسمی ثبت شده باشد

و باید به دولت استرالیا ثابت شود که این زوج در 12 ماه گذشته به صورت مشترک با یکدیگر زندگی کرده اند .

اما شرایط برای کسانی که از داخل استرالیا درخواست میدهند با کسانی که از خارج استرالیا درخواست ویزا میکنند متفاوت است  و باید از طریق زیر رده های متفاوت این درخواست ها انجام گیرد .

مدت اعتبار ویزای ازدواج 2 سال میباشد و بعد از 2 سال افراد میتوانند برای اقامت دائم درخواست کنند . کسانی که ویزای دائم ازدواج دریافت کرده اند میتوانند در استرالیا به کار یا تحصیل مشغول شوند .

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

ویزای نامزدی :

ویزای نامزدی مختص افرادی است که نامزد آنها جز شهرواندان استرالیا محسوب شوند و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند . و شواهد و مدارکی باید ارائه گردد که ثابت شود این افراد با یکدیگر نامزد هستند و قصد ازدواج دارند . اعتبار این ویزا به مدت 9 ماه میباشد و افراد باید متعهد شوند که در طول این 9 ماه با یکدیگر ازدواج خواهند کرد . این ازدواج هم میتواند در داخل استرالیا و هم در خارج از استرالیا انجام شود . نوع این ویزاها نیز با یکدیگر متفاوت است .

در مدت اقامت   این زوج در استرالیا فردی که دارای اقامت دائم میباشد باید به نوعی اسپانسر نامزد خود باشد و از وی حمایت مالی به عمل اورد . و بعد از اینکه ازدواج صورت گرفت افراد میتوانند برای ویزا دائم درخواست کنند . اما باید این کار را قبل از تمام شدن تاریخ انقضای ویزای نامزدی انجام دهند .

انواع مختلف ویزاهای نامزدی و ازدواج عبارتند از :

 • ویزای موقت نامزدی ( زیر رده ی 300 )
 • ویزای همسر ( ویزای مشروط ) ( زیر رده ی 309)
 • ویزای دائمی همسر ( زیر رده ی 100)
 • ویزای موقت همسر ( زیر رده ی 820 )
 • ویزای دائمی همسر ( زیر رده ی 801 )

ویزای 801 

یک نوع ویزای دائمی برای همسر میباشد که بعد از گذشت 2 سال از صدور ویزای 820 که یک ویزای موقت است برای همسر فرد صادر میشود . اما باید مدارکی به دولت استرالیا ارائه شود که ثابت کند این زوج در طول این دو سال زندگی مشترک داشته اند . بعد از دریافت این ویزا فرد میتواند به صورت تمام وقت و بدون هیچ شرط یا محدودیتی در استرالیا کار کند ،به طور دائم در این کشور زندگی کند ، بر اساس شرایط خاصی میتواند برای حق شهروندی استرالیا درخواست دهد ، در استرالیا به تحصیل مشغول شود و از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شود ، برای اقوام و خانواده ی خود دعوتنامه ارسال کند و به طریقی اسپانسر انها شود و از تمامی خدمات مربوط به بیمه و درمان استفاده کند .

مدارک مورد نیاز برای برای این نوع ویزاها عبارتست از :

 • مدارک شناسایی هر دو نفر
 • ارائه ی مدارک و دلایلی که واقعی بودن رابطه و ازدواج را نشان دهد
 • ارائه ی سند ازدواج در صورت وجود
 • ارائه ی مدارک مالی رابطه مانند طریقه ی تقسیم هزینه های زندگی
 • شواهدی از اقوام و میزان شناخته شدن در بین اقوام به عنوان یک زوج
 • میزان وابستگی دو طرف به یکدیگر

بررسی پرونده های مربوط به این ویزاها معمولا توسط شعب و اداره ی مهاجرت در خارج از این کشور انجام میشود . مدارک را میتوان به صورت الکترونیکی ارائه داد و در برخی موارد نیز نیاز است که برگه ها را به سفارت ارائه داد و برای پاسخ دهی برخی سوالات نیز ممکن است مصاحبه های تلفنی یا حضوری انجام گیرد .

نیمی از جمعیت کشور  استرالیا یا خارج از استرالیا متولد شده اند و یا یکی از والدین انها خارجی میباشد . همین امر نشان دهنده ی این است که این کشور بسیار مهاجر پذیر است . مطمئنا تهیه ی خانه و مسکن یکی از مهم ترین موضوعاتی است که افراد زمانی که میخواهند به استرالیا مهاجرت کنند به ان فکر میکنند . بهتر است در مورد اجاره یا خرید خانه ابتدا با یک وکیل و مشاور املاک در استرالیا مشورت کنید . اما به طور کلی گران ترین شهر استرالیا برای خرید خانه شهر سیدنی است که ارزش ملک در انجا به طور میانگین حدود 555 هزار دلار استرالیا میباشد و ارزان ترین شهر هوبارت میباشد که هر ملک به طور متوسط حدود 350 هزار دلار استرالیا قیمت دارد . البتته باید به این نکته توجه داشت که متراژ این ملک چقدر است و یا در چه منطقه ایی از شهر قرار دارد .

برای رفت و امد در استرالیا میتوان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرد که این وسایل شامل اتوبوس ، قطار های شهری و تاکسی  میباشد . به طور میانگین میتوان گفت هزینه ی اتوبوس و قطار شهری بین 1 تا 3 دلار میباشد که البته به مسافت نیز بستگی دارد . اما اگر میخواهید در استرالیا ماشین شخصی داشته باشید هزینه های مربط به ماشین مانند هزینه ی بنزین ، بیمه ماشین یا سرویس ماشین در هفته حدود 70 تا 80 دلار میباشد .

هزینه های مربوط به برق و گاز و آب معمولا ماهانه بین 60 تا 90 دلار میباشد . البته میتوان گفت که هزینه ی اب در این کشور بسیار پایین است و در برخی خانه ها نیز سیستم گاز کشی وجود ندارد و تمامی وسایل انها با برق کار میکند .

جهت دانستن بیشتری در مورد خرید ملک در ترکیه این مطلب را مطالعه کنید.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار