کد خبر: ۴۹۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: متأسفانه کمیته‌های نمای مناطق ۲۲ گانه با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر ندارند.

به گزارش شفاف، علی اعطا در نخستین همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق که با حضور معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر و جمعی دیگر از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر کمیته‌های نما در تقسیم بندی داخلی به کمیته معماری و طرح های شهری واگذار شد.

وی ادامه داد: در پی تصویب مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران در تیر سال 97، دبیرخانه‌ای ذیل کمیته معماری به این منظور تشکیل شد. اما متأسفانه کمیته های نمای مناطق با یکدیگر گفتگو نمی‌کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در هر منطقه تجربیاتی وجود دارد اما بین اعضای کمیته های نما در 22 منطقه تبادل نظر و گفتگو وجود ندارد. البته به صورت ماهانه در شورای شهر جلساتی با حضور ناظران شورا در کمیته‌های نما برگزار می‌شود و مسائل و مشکلات به اشتراک گذاشته می‌شوند.اما سایر اعضای کمیته‌های نما از جمله اعضای هیئت علمی یا اساتید طرح‌های شهری و همچنین معاونان شهرداران مناطق در این بحث‌ها با یکدیگر گفتگویی ندارند.

اعطا در ادامه اظهار کرد: برگزاری همایش‌های فصلی می‌تواند زمینه این گفتگوی مشترک را برای اعضای کمیته نما در مناطق 22 گانه ایجاد کند. از این رو اتاق‌های فکر شش گانه ای تشکیل و به دنبال آن نمایندگانی برای این اتاقها انتخاب شده تا در پنلهای همایش های فصلی شرکت کرده و با یکدیگر به گفتگو بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر حدود 150 نفر به عنوان کارشناسان تراز اول در کمیته‌های نما و حوزه سیما و منظر شهری فعالیت می‌کنند. این افراد می‌توانند در قالب یک ان جی او و تشکل اهداف مشترکی را به صورت تدریجی دنبال و به جمع بندی برسانند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: این افراد می‌توانند مسائل مرتبط با ارتقای سیما و منظر شهری را هدفگذاری و دنبال کنند. حضور اعضای کمیته‌های نما در کنار یکدیگر در قالب همایشهای فصلی می‌تواند به اجرایی کردن مصوبه شورای شهر کمک کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: