کد خبر: ۴۹۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه اکنون روند کشف علمی جرم به ویژه در حوزه سرقتهای مهم و جرایم جنایی به شدت افزایش یافته است گفت: وزارت دفاع در لوازم مصرفی و تجهیزات موردنیاز کشف علمی جرم به کمک پلیس آگاهی آمده است.

سردار علیرضا لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ درباره میزان استفاده پلیس آگاهی تهران بزرگ از روشهای علمی برای کشف جرم، اظهار کرد: پلیس آگاهی تهران بزرگ از نظر کارشناس به لحاظ کمی و کیفی در حوزه‌های مختلف جزو غنی‌ترین پلیسهای کشور است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به حضور کارشناسان باتجربه در پلیس آگاهی تهران بزرگ، افزود: اکنون روند کشف علمی جرم به ویژه در حوزه سرقتهای مهم و جرایم جنایی به شدت افزایش یافته است.

وی متذکر شد: قرار نیست هر جرمی به صورت علمی کشف شود، برخی جرایم با ظن و شم کارآگاهی قابل کشف هستند و ضرورتی ندارد روند رسیدگی به آن در سیری طی شود که زمان و هزینه زیاد ببرد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: قطعاً جرایم جنایی و مهم با روند علمی کشف می‌شود، به طور مثال اقدامات علمی انجام شده توسط تشخیص هویت منشاء بسیاری از کشفها در حوزه سرقت منزل است.

لطفی در پاسخ به این سؤال که آیا وجود تحریمها در تجهیز آزمایشگهای پلیس آگاهی خللی وارد کرده یا خیر، گفت: تحریم و مسائل پیرامونی تأثیرگذار است اما خللی در کار ما وارد نشده و وزارت دفاع در لوازم مصرفی و تجهیزات مورد نیاز برای کشف علمی جرم، به کمک پلیس آگاهی آمده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: