کد خبر: ۴۹۲۷۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد.

به گزارش شفاف، به دنبال شکایت سازمان بازرسی کل کشور از شورای اسلامی شهر مبارکه مبنی بر ابطال مصوبات این شورا در خصوص پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به اتفاق آراء با ابطال مصوبات مورد شکایت، پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری را ممنوع کرد.

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد: با توجه به نظریه هیئت تخصصی شوراهای اسلامی، طبق ماده 36 آیین نامه استخدامی کارکنان شهرداری‌ها، هرگونه مصوبه در مورد کارکنان شهرداری‌ها از جمله تعیین حق‌الجسله به آیین نامه اجرایی محول شده و در مصوبه هیئت وزیران نیز صرفاً برای ساعت خارج از وقت اداری، پرداخت حق‌الجلسه وضع شده است بنابراین  تعیین مقطوع و ماهانه حق‌الجلسه فاقد مبنای قانونی است و  در نهایت مصوبات فوق الذکر باطل می‌شوند.

بر اساس ماده 92 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری چنانچه مصوبه‌ای در هیئت عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رأی هیئت عمومی در مصوبات بعدی، الزامی است.

دیوان عدالت|ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز دانشگاه تهران درباره خانواده اعضای هیئت علمی

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: