کد خبر: ۴۹۲۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

نماینده مردم خمینی‌‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: علت طرح اظهاراتی همچون پرداختن قوه‌قضائیه به پرونده دانه درشت‌ها از سوی روحانی به خاطر این است که متاسفانه برخی دانه درشت‌ها در اطراف رئیس جمهور هستند.

سید محمدجواد ابطحی در گفت و گویی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «نمی‌توان با بگیر و ببند با فساد مبارزه کرد» گفت: آقای رئیس جمهور می‌کوشد ارتباط تعادلی خودش را بین موضوعات مختلف حفظ کند. علت طرح اظهاراتی همچون پرداختن قوه‌قضائیه به پرونده دانه درشت‌ها از سوی رئیس جمهور، از این روست که متاسفانه برخی دانه درشت‌ها در اطراف او هستند؛ یعنی اگر خود رئیس‌جمهور هم نخواهد این گونه موضوعات را مطرح کند ،فشار‌هایی که اطرافیان به وی می‌آورند، منجر به این گونه موضع‌گیری در رئیس جمهور می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: معتقدم اینگونه مطالب به حیثیت رئیس‌جمهور لطمه می‌زند و ان‌شاءالله  رئیس قوه‌قضائیه توجهی به این معانی نداشته باشد و اجرای عدالت را همچنان مورد پیگیری قرار دهد.اگر به دنبال این هستیم که عدالت در کشور پیاده شود، نمود این امر در زمینه مبارزه با فساد، ظلم، تضییع حق و انواع و اقسام اختلاس‌هاست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اقدامات رئیس قوه‌قضائیه نشان از جلب رضایت همگانی دارد و سرمایه اجتماعی ارتقا یافته است. همچنین طبق نظرسنجی‌ها محبوبیت رئیسی بسیار افزایش پیدا کرده که این محبوبیت به دلیل مبارزه با فساد کسب شده است.

ابطحی گفت: البته باید به این نکته هم توجه داشت که رویکرد رئیس دستگاه قضا متوجه جناح خاصی نبوده و با هر کس و با هر سمتی، حتی از خود قوه قضائیه و حتی نماینده مجلس و دولت هم برخورد می‌کند و این همان رویکردی است که مردم برای آن، انقلاب کردند و از مسئول دولتی توقع دارند. بنابراین این گونه اظهارات از سوی رئیس جمهور باعث یاس مردم خواهد شد و امیدواریم رئیس جمهور مواضع خود را تغییر دهند و اجازه بدهند تا پرونده‌ها عادلانه بررسی شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با فساد حتی با نزدیکترین فرد مسئول افزود: مردم باید متوجه دادگاه و پرونده افرادی همچون حسین فریدون باشند و البته خدای ناکرده نباید رویکرد رئیس جمهور درباره دوری از بگیر و ببند‌ها به خاطر رسیدگی به اتهامات اطرافیان وی باشد زیرا این مسئله باعث ناامیدی مردم خواهد شد.

این نماینده مجلس اظهارداشت: معتقدم رئیس جمهور باید به زمان خطاب‌های خود در مسجد حکیم اصفهان در زمان قبل از انقلاب برگردد و یک بار هم که شده به این خطابه‌ها گوش دهند. رئیس‌جمهور در آن خطابه‌ها عنوان می‌کرد که حتی برای مفاسد غیر اقتصادی، یعنی مفاسد اخلاقی و بی حجابی باید بی حجاب را اعدام کرد.

ابطحی تاکید کرد: با دادگاه و دستگاه قضایی می‌شود با فساد برخورد کرد و این یک اصل است و همه باید بخواهند که دستگاه قضا با فساد مبارزه کند و اگر این برخوردها نباشد سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: