کد خبر: ۴۹۲۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تهیه و ابلاغ دستور العمل اقدامات محیط زیستی در محرم به مناطق ۲۲ گانه تهران خبر داد و گفت:در این دستور العمل به آموزش استفاده کمتر از ظروف یکبار مصرف و استفاده از لامپهای کم مصرف اشاره شده است.

به گزارش شفاف،  شینا انصاری با اشاره به جایگاه ارزشمند محیط زیست در آموزه‌های دینی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع)،  اظهار کرد: عزاداران حسینی در ایام محرم و صفر در هیئت‌های عزاداری، تکایا، مساجد و حسینیه‌ها هرچه بیشتر نسبت به حفظ پاکیزگی محیط زیست و سلامت عمومی جامعه اهتمام داشته باشند.

وی  افزود: با هدف ضرورت مشارکت موثر و داوطلبانه شهروندان در نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی حفاظت از محیط زیست تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر، در سطح جامعه و کاهش آلودگی‌های محیط زیستی دستورالعمل اقدامات محیط زیستی در ایام محرم سال 1398 به مناطق 22 گانه ابلاغ شده است.

انصاری ادامه داد: در این دستور العمل به آموزش استفاده کمتر از ظروف یکبار مصرف، استفاده از لامپهای کم مصرف COB و SMD جهت کاهش مصرف انرژی، کاهش استفاده از سفره های یکبار مصرف، آموزش در خصوص فشردن زباله‌های تولیدی و جلوگیری از رها سازی آنها در معابر، پیشگیری از آلودگی صوتی اشاره شده است که امید است همه با مشارکت یکدیگر سعی در اجرای مفاد دستور العمل با همکاری شهروندان در مناطق داشته باشیم.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: با همکاری اداره محیط زیست و پسماند مناطق، پویش محرم یاران محیط زیست در این ایام راه اندازی می‌شود که اعضای کانونهای محیط زیست و اعضای سمن‌ها ضمن آموزش نکات لازم به هیئت‌ها و حسینه‌های هر محله و منطقه سعی در پاکیزه نگه داشتن محیط در حین انجام مراسم عزاداری دارند.

لازم به ذکر است دستور العمل اقدامات محیط زیستی در ایام محرم سال 1398 با محوریت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار و با همکاری سازمان مدیریت پسماند، اداره کل سلامت و اداره کل آموزشهای شهروندی جهت تدوین یک دستورالعمل واحد برای اجرا در ایام سوگواری در راستای حفاظت از محیط زیست تهیه شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: