کد خبر: ۴۹۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

جمعیت هلال احمر به دنبال عزل رییس هلال احمر شهرستان ممسنی در اطلاعیه ای دلیل این اقدام را تخطی از اصول هفتگانه و دستورالعمل های ارسالی در خصوص عدم حضور و مشارکت در فعالیت های غیر مرتبط با این اصول عنوان کرد.

به گزارش شفاف، در اطلاعیه جمعیت هلال احمر، آمده است:جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی و عام المنفعه است که بر اساس اساسنامه و اصول هفتگانه خویش در سراسر دنیا مجاز به فعالیت‌های خارج از چارچوب خود نیست.

بر همین اساس نیز در ابتدای سال جاری دبیرکل جمعیت هلال احمر به دلیل نزدیکی به انتخابات مجلس طی نامه و دستورالعملی مشخص به تمامی استان‌ها و زیرمجموعه‌های هلال احمر از آنها خواسته بود تا در هرگونه فعالیتی که شائبه کار سیاسی و تبلیغات انتخاباتی دارد پرهیز کرده و از عنوان، نیروی انسانی و داوطلبی، امکانات و لجستیک این جمعیت به هیچ وجه در این مسیر استفاده نشود.

بنابراین از آنجا که حضور امکانات مرتبط با جمعیت هلال احمر در جریان کاروان تبلیغاتی شهرستان ممسنی مورد استفاده قرار گرفته بود، دستور عزل مدیر مربوطه صادر شده است.

به گزارش ایسنا، خرید یک دستگاه MRI برای یکی از بیمارستان‌های شهر ممسنی و چرخاندن ماشین حمل این دستگاه MRI دور این شهر، حاشیه‌هایی را در چند روز اخیر ایجاد کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: