کد خبر: ۴۹۲۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

تدوین سندی یکپارچه با رویکرد ساماندهی و ارتقای کیفی میادین و محورهای شهری و هدایت و کنترل ساخت و ساز در پیرامون این فضاها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت‌.

به گزارش شفاف،‌  جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست حناچی شهردار تهران و با حضور هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران ، گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و همچنین اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران تشکیل شد.

 اشراقی در خصوص این جلسه گفت: میدان‌ها و خیابان‌های شهر، بخش وسیعی از فضاهای عمومی و باز شهری را تشکیل می‌دهند که سرزندگی و حیات شهر در آن‌ها جریان داشته و قسمت عمده‌ای از داد و ستد فرهنگی‌، اجتماعی و اقتصادی شهر در آن‌ها اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد‌: بر این اساس با توجه به ناهمگونی پهنه بندی و فقدان ضوابط هماهنگ در پیرامون میادین به همراه اغتشاش عملکردی‌، تدوین سندی یکپارچه با رویکرد ساماندهی و ارتقای کیفی میادین و محورهای شهری و هدایت و کنترل ساخت و ساز در پیرامون این فضاها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت‌.

اشراقی اعلام کرد‌: طرح ساماندهی 7 میدان اصلی شهر تهران پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و نمایندگان سازمان زیبا سازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با عنایت به نظر کارگروه فنی، از آنجا که بافت شهری میادین مذکور شکل گرفته و امکان مداخله و توسعه فضای باز و عرصه همگانی را به حداقل خود رسانده‌‌، مقرر شد بحث‌های کارشناسی پیگیری و نتیجه جهت اتخاذ تصمیم نهائی ارائه شود‌.

به گفته رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج‌، در این جلسه همچنین دستورالعمل اراضی ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون نظرات تخصصی خود را ارائه کردند و مقرر شد در جلسه آتی کارگروه فنی این موضوع نهائی و ارائه شود‌‌.

همچنین در ادامه این جلسه با تقاضای احداث جایگاه CNG در محدوده تهرانپارس منطقه 4 با توجه به نظریه‌های ستاد هماهنگی جایگاه‌های سوخت رسانی‌، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران موافقت شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: