کد خبر: ۴۹۲۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

بسیاری از زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون بین المللی آیلتس (IELTS) نوع آکادمیک یا جنرال را دارند، در بخش مقاله نویسی تست مهارت رایتینگ (Task 2) با دشواری بیشتری مواجه می شوند.

اگرچه تسک 1 رایتینگ آکادمیک و جنرال نیز دارای نکات بسیاری می باشد و لازم است تمرینات مناسبی انجام دهید تا بتوانید پاسخ خوبی ارائه دهید، اما اغلب زبان آموزان در ارائه مقاله خوب در تسک دوم رایتینگ با دشواری بیشتری مواجه هستند. در اینجا به شما نکاتی را ارائه می دهیم تا بتوانید کیفیت نوشته خود در تسک 2 رایتینگ آیلتس را بالا ببرید. شما می توانید دوره های تدریس خصوصی آیلتس در تهران یا شهرستان که توسط مدرسین با تجربه آموزش زبان دایلو برگزار می گردد را نیز انتخاب کنید تا کیفیت مقالات رایتینگ آیلتس خود را بهبود بخشید.

در تسک دوم رایتینگ آیلتس لازم است که یک مقاله حداقل 250 کلمه ای در ارتباط با موضوع ارائه شده بنویسید. اما به خاطر داشته باشید که زمان ارائه پاسخ شما محدود می باشد. توصیه می شود که 40 دقیقه زمان برای تکمیل این بخش از تست مهارت رایتینگ درنظر بگیرید. در ابتدا لازم است که سوال را با دقت بخوانید و به نوع مقاله ای که از شما خواسته شده است بنویسید توجه کنید.

اما چگونه می توانید با نوشتن مقاله بهتر، نمره بالاتری دریافت کنید؟

در ابتدا لازم است که به خوبی سوال را متوجه شوید که در واقع با انجام آن، نیمی از مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشته اید. بسیار ضروری است که به کلیه جنبه های سوال توجه کنید، عبارت های کلیدی آن را در نظر بگیرید و سعی کنید متوجه شوید که ممتحنین انتظار مشاهده چه مطالبی را در مقاله شما دارند و پاسخ با کیفیت و دقیقی ارائه بدهید. سعی کنید که درباره موضوعات عمومی و به دور از موضوع اصلی رایتینگ ننویسید، زیرا موجب کاهش امتیاز شما خواهد شد.

سپس لازم است که حدود 5 دقیقه زمان برای ایده پردازی و نوشتن ایده های خود بر روی کاغذ صرف کنید. اگر که شما نوشته خود را برنامه ریزی کنید و به ایده هایی که قصد نوشتن آن در مقاله خود را دارید نظم دهید، موجب خواهد شد که زمان بیشتری را حفظ کنید، زیرا توانسته اید که دید خوبی از بخش های مقاله خود داشته باشید و موجب می شود که بتوانید بهتر و سریع تر بنویسید.

خود را با موضوعات رایج آشنا کنید:

سعی کنید در مدت زمانی که قبل از شرکت در آزمون آیلتس مطالعه می کنید، به مطالعه روزنامه، مجله ها و کتاب های زبان انگلیسی که در ارتباط با موضوعات آکادمیک، علمی، اجتماعی، اقتصادی و... هستند بپردازید. انجام این کار موجب می شود که با کلمات و عبارت های گوناگون آشنا شوید و قادر خواهید بود از آن ها در نوشته خود استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که در آزمون آیلتس، دانش شما مورد سنجش قرار نمی گیرد، بلکه توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

برای اینکه بتوانید ایده های خوبی را در مقاله خود یادداشت کنید، لازم است پس از خواندن موضوع رایتینگ تسک 2، از خود سوال بپرسید. برای مثال:

  • در چند پاراگراف متن خود را بنویسم؟
  • از کدام ایده های استفاده کنم؟
  • چه مثال هایی مرتبط هستند؟
  • چگونه مقاله خود را به اتمام برسانم؟

انجام این کار موجب می شود که بتوانید به طور واضح تری فکر کنید و در نتیجه ایده های بیشتری را در مقاله خود ارائه دهید. هنگامی که می خواهید رایتینگ تسک 2 آیلتس را بنویسید، تصور کنید که موضوع آن توسط دوستتان از شما پرسیده شده است و سپس سعی کنید دیدگاه شخصی خود را بیان کنید. برای اینکه به شکل بهتری منظور خود را برسانید، بهتر است که از مثال نیز در نوشته خود استفاده کنید.

مدیریت زمان خود در رایتینگ Task 2:

از آنجایی که مدت زمان رایتینگ آیلتس محدود به 1 ساعت می باشد، بسیار اهمیت دارد که بتوانید در مدت زمان مشخصی رایتینگ خود را بنویسید که معمولا 40 دقیقه توصیه می شود. در نتیجه لازم است که قبل از شرکت در آزمون آیلتس، مهارت های مدیریت زمان موثری را در خود تقویت کنید. سعی کنید که نوشته خود را با داشتن یک استراتژی مناسب شروع کنید و بیشتر از 5 دقیقه زمان برای برنامه ریزی صرف نکنید.

توصیه می شود که رایتینگ خود را در مدت زمان 36 دقیقه تکمیل کنید تا در پایان حدود 4 دقیقه زمان برای بررسی و مطالعه نوشته خود اختصاص دهید. ممکن است که شما در هنگام نوشتن مقاله خود، اشتباهات املائی، گرامری (دستور زبان) و دیگر اشتباهات را داشته باشید. اما با مطالعه و بررسی نهایی، کیفیت نوشته خود را ارتقاء خواهید داد. برای مشاهده ساختار کلی آیلتس بر روی این بخش کلیک کنید.

یکی از نکاتی که موجب می شود امتیاز رایتینگ Task 2 شما بیشتر گردد، طیف و کیفیت لغات و عبارت هایی است که به شکل صحیح استفاده می کنید. بسیاری از آزمون دهندگان در نوشته خود از کلمات و عبارت ها به شکل پر تکرار استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که ممتحنین آیلتس به دنبال مشاهده تنوعی از کلمات و عبارت ها در نوشته شما هستند. هنگامی که آن ها در نوشته شما مترادف و تنوع لغوی مشاهده نمی کنند، نشان دهنده ضعف دانش لغوی شما می باشد و در نهایت موجب کسب نمره کمتر می گردد. پس سعی کنید که از تکرار کلمات در متن خود بپرهیزید.

انتخاب ساختار پاراگرف بندی مناسب در رایتینگ آیلتس:

بسیاری از زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون بین المللی آیلتس را دارند، از چند پاراگراف مجزا در مقاله رایتینگ تسک 2 خود استفاده نمی کنند. آن ها سعی می کنند که کل نوشته خود را تنها در 1 پاراگراف به طور واضح ارائه دهند. اما انجام چنین کاری در رایتینگ تسک 2 موجب کاهش امتیاز شما می گردد.

در هنگام نوشتن مقاله خود، سعی کنید که ایده های خود را در پاراگراف های مختلف بنویسید. سعی کنید که هر کدام از ایده های خود را به طور واضح و با جزئیات بیشتر در یک پاراگراف توضیح دهید و از مثال نیز استفاده کنید. سپس شروع به نوشتن یک پاراگرف جدید کنید که در آن ایده جدیدی را بیان می کنید. اما توجه داشته باشید با وجود اینکه ایده های خود را در پاراگرف های مختلف نوشته اید، آن ها باید از نظر منطقی با یکدیگر مرتبط باشند.

یک مقاله ای که دارای 4 پاراگرف هست، برای تسک 2 رایتینگ آیلتس مناسب می باشد. در صورت نیاز می توانید پاراگرف های بیشتری را نیز اضافه کنید. همچنین سعی کنید که بدون دلیل پاراگرف های طولانی و بلند ننویسید، زیرا احتمال کاهش امتیاز شما بیشتر می گردد.

استفاده از گرامر (دستور زبان)، املاء صحیح عبارت ها و علامت گذاری در مکان های مناسب نقش مهمی در رایتینگ Task 2 آیلتس دارد. حتی یک اشتباه کوچک می تواند موجب کاهش مستقیم امتیاز شما شود. در نتیجه انجام تمرینات فراوان قبل از شرکت در آزمون آیلتس بسیار حائز اهمیت می باشد.

از زبان انگلیسی رسمی در نوشته خود استفاده کنید:

در دنیای امروز که افراد از پیام های کوتاه و غیر رسمی استفاده می کنند، بسیار رایج است که از اصطلاحات غیر رسمی و متن های کوتاه در رایتینگ آیلتس استفاده شود. اما به خاطر داشته باشید که امکان استفاده از چنین سبک نوشتاری در رایتینگ تسک 2 آیلتس وجود ندارد و لازم است سعی کنید که از زبان انگلیسی رسمی در نوشته خود استفاده کنید.

با در نظر گرفتن مطالبی که در اینجا بیان کرده ایم، می توانید به شکل آسان تری نمره مورد نظر خود در رایتینگ آزمون آیلتس را کسب کنید. اشتباهات موجب کاهش نمره شما می گردد، پس سعی کنید که مجددا نکات ارائه شده را مطالعه کنید و از آن ها در تمرینات خود به کار ببرید. در بیان کردن ایده های خود واضح بنویسید و از مثال های مناسب استفاده کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: