کد خبر: ۴۹۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰

پاریس پایتخت کشور فرانسه جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که همه ساله مسافران و گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید تا یکی از دیدنی های شهر پاریس یعنی باغ موزه آلبر کان پاریس را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم.

درباره باغ موزه آلبر کان پاریس

 

باغ موزه آلبر کان پاریس  (Albert Kahn Musée et Jardins) باغی به مساحت 10 هکتار است که بخش های مختلفی دارد. هر کدام از این بخش ها به گونه ای طراحی شده اند که سبک و سیاق باغ های کشورهای مختلف جهان همچون انگلستان، فرانسه، ژاپن و ... را نشان می-دهند. در واقع این باغ موزه باغ های متنوعی از کشورهای مختلف را به نمایش می گذارد. از این رو باغ موزه آلبر کان پاریس یکی از پارک های غیر معمول و عجیب این شهر در  به شمار می رود.

نحوه شکل گیری باغ موزه آلبر کان پاریس

 

به گزارش سفر باتو ، آلبر کان که در 3 مارس سال 1860 متولد شد و در 14 نوامبر 1940 درگذشت، بانکدار و نیکوکار فرانسوی بود که پروژه سخت و بلند پروازانه  آرشیو سیاره را آغاز نمود. او در این پروژه عکاسانی را به کشورهای مختلف جهان ( بیش از 50 کشور ) فرستاد تا از باغ ها، موزه ها و خلاصه مکان های دیدنی و آداب و رسوم آنها عکس بگیرند. پروژه آرشیو سیاره حدود 22 سال به طول انجامید و حاصل آن بیش از 72000 قطعه عکس رنگی و حدود 183000 متر فیلم از سرتاسر کشورهای مختلف جهان بود. در سال 1893 آلبر کان باغ بزرگی را در پاریس خریداری کرد و آن را به باغی منحصر به فرد تبدیل نمود. او با بهره گیری از فیلم ها و عکس هایی که از سرتاسر کشورهای جهان به دست آورده بود، معماری، باغ آرایی و تزیینات باغ مذکور را به سبک انگلیسی، فرانسوی و ژاپنی انجام داد و به این طریق باغ موزه آلبر کان پاریس شکل گرفت. در آن زمان باغ موزه آلبر کان پاریس مکانی بود برای ملاقات روشنفکران فرانسوی و اروپایی با یکدیگر. آلبر کان در دهه 1930 ورشکسته شد و در نتیجه باغ موزه آلبر کان پاریس به فروش رسید. پس از فروش، این پارک به یک پارک عمومی تبدیل شد. پارکی که خود کان نیز روزها در آن به پیاده روی مشغول می شد. در باغ موزه آلبر کان پاریس سنت های مختلف انگلیسی، فرانسوی و ژاپنی در هم آمیخته شده اند تا نوعی آشتی بین واقعیت های مختلف جهان را به وجود آورند. در واقع آلبر کان از این طریق می خواست مفهوم صلح و درک متقابل از فرهنگ-ها را تبلیغ نماید که البته تا حدودی موفق به این کار نیز شد.

در سال 1986 در منطقه ای که باغ واقع شده است، موزه ای به نام آلبر کان در ارزانترین تور اروپا افتتاح گشت. در این موزه میراث برجای مانده از آلبر کان یعنی تمام عکس ها و فیلم هایش در معرض دید عموم قرار گرفته است.

برگزاری مراسم چای ژاپنی در باغ موزه آلبرکان پاریس

 در باغ موزه آلبر کان پاریس هر ساله مراسم چای ژاپنی برگزار می شود. این مراسم که در اصطلاح سادو یا چادو نامیده می شود، مراسمی سنتی است که در آن چای سبز سرو می شود. این مراسم در فرهنگ مردم ژاپن اهمیت بالایی دارد. ژاپنی ها مراسم سادو را مراسمی سرتاسر آرامش، تفکر، مراقبه و زیبایی می دانند که باید در آن روش آماده سازی چای، نحوه دم کردن چای، نحوه سرو چای و نوشیدن آن طبق سنت های ژاپنی انجام بگیرد. مراسم سادو در اتاقی به نام اتاق چای که کفپوش تاتامی دارد، برگزار می شود. این مراسم علاوه بر روش آماده سازی و سرو چای به اهمیت میهمان نوازی نیز تاکید می کند. چای سبز که ماچا نام دارد پس از آماده سازی در کاسه هایی به نام چاوان ریخته و سرو می شود. در باغ موزه آلبر کان پاریس با رعایت کلیه مراحل فوق آن هم با دقت فراوان، هر ساله این مراسم با کیفیت عالی برگزار می شود. همچنین تور چین لحظه آخری را از دست ندهید.

بازدید از باغ موزه آلبر کان پاریس

 

باغ موزه آلبر کان پاریس مکانی آرام و دنج است. از این رو کسانی که می خواهند برای مدتی از دغدغه های روزمره زندگی و هیاهیو و شلوغی شهرها دور شوند می توانند بازدید از این باغ موزه زیبا را در برنامه های خود قرار دهند. از طرفی چون در این باغ موزه عکس ها و فیلم هایی که آلبر کان از  فرهنگ، آداب و رسوم، مذهب و ... مردم سرتاسر جهان ( بیش از 50 کشور ) جمع کرده است، به نمایش گذاشته می شود، قیمت تور بالی ارزان در سایت سفر باتو موجود است .

مسافران و گردشگرانی که از این باغ موزه دیدن می کنند می توانند اطلاعات تاریخی ارزشمندی را به دست آورند. حتی ممکن است کشور آنها هم جزء کشورهایی باشد که عکاسان آلبر کان از آن عکس گرفته اند، بنابراین می توانند تاریخ ارزشمند کشور خود را با دیدن چند عکس رنگی ساده مرور کنند و از آنها اطلاعات ارزشمندی به دست آورند. بدون شک بازدید از باغ موزه آلبر کان پاریس علاوه بر آن که می تواند بسیار لذت بخش و خاطره ساز باشد، می تواند دربردارنده اطلاعات تاریخی مهمی باشد که دانستن آنها برای همه مردم ضروری و لازم است. پس در باغ موزه البر کان پاریس هم می توان لذت برد و هم می توان چیزهای زیادی از فرهنگ های مختلف آموخت.

* رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: