کد خبر: ۴۹۲۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

یک دیپلمات آمریکایی مدعی است واشنگتن قصدی برای مداخله نظامی در ونزوئلا ندارد و می‌خواهد مسئله را از راه دیپلماتیک حل و فصل کند.

به گزارش شفاف، «جیمز استوری» دیپلمات آمریکایی که اخیراً عهده‌دار سمت کارداری واحد امور ونزوئلا شده است، می‌گوید واشنگتن قصدی برای مداخله نظامی در این کشور آمریکای لاتین ندارد.

گفتنی است آمریکا بهمن سال گذشته، مشروعیت نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا را زیر سوال برد و در مقابل، از ریاست‌جمهوری خوان گوایدو که ریاست مجلس نمایندگان این کشور را بر عهده داشت؛ حمایت کرد.

آمریکا چهارشنبه گذشته، دفتر نمایندگی موسوم به «واحد امور ونزوئلا» را در کشور کلمبیا راه‌اندازی کرد تا به زعم خود امور مربوط به نمایندگی دیپلماتیک واشنگتن را برای دولت موقت گوایدو انجام دهد.

اکنون، استوری به عنوان کاردار این دفتر، مدعی است آمریکا دنبال مداخله نظامی جامعه بین‌الملل در حل مشکل نیست بلکه می‌خواهد این مسئله از راه صلح‌آمیز، سیاسی، دموکراتیک و بر مبنای قانون اساسی ونزوئلا حل و فصل شود.

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که ونزوئلا از وجود شواهدی خبر می‌دهد که حاکی از همدستی کلمبیا و آمریکا در پناه دادن به گروه‌های مسلحی است که به قصد سرنگونی دولت کاراکاس آموزش می‌بینند.

ونزوئلا قرار است این شواهد را به شورای امنیت ارائه دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار