کد خبر: ۴۹۲۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

صبح امروز نشست خبری «غریبه شام» با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری و کارگردان برگزار شد.

آغاز نشست خبری نمایش «غریبه شام»به گزارش شفاف، صبح امروز نشست خبری و رونمایی از پوستر نمایش عاشورایی «غریبه شام» با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری و کارگردان، انوش معظمی بازیگر و کاظم نظری بازیگر در سالن امیر حسین فردی حوزه هنری برگزار شد.

کوروش زارعی در این نشست گفت: چندی پیش شهرام کرمی از من خواست که نمایشی برای محرم تولید کنیم و ایشان سفارش دادند و شروع به تولید نمایش «غریبه شام» کردیم. درست است که شهرام کرمی نمایشی آیینی از ما خواست، اما پرداختن به موضوع عاشورا بدون پرداختن به مسائل امروزی کم لطفی خواهد بود و در این نمایش با قصه امروزی داستان را روایت می‌کنیم.

وی افزود:قصه با خانواده مدافع حرم شروع می‌شود و پدر خانواده به جنگ می‌رفت و یک سال است که به دیدن خانواده نیامده است، هتلی در سوریه توسط بشار اسد ساخته شده بود و ایرانی‌ها آن جا را برای مدافعان حرمی که نمی‌توانند به خانواده سر بزنند، می سازند.

زارعی گفت: این خانواده نگران رزمنده خود می‌شود. دختر خانواده که بیمار است به زیارت خانم رقیه می‌روند و خانمی را در مرقد می‌بینند که در حرم خانم رقیه با آن دختر به صحبت می‌نشیند و همین سبب می‌شود تا وقایع عاشورا را در نمایش ببینیم. در نهایت داستان متوجه می‌شویم که پدر شهید شده و دختر می‌فهمد که پدرش هم مانند سید الشهدا سر از بدنش جدا شده و...

در این نمایش تصمیم گرفتیم پدر به رویای دختر بیاید و به دختر خود آرامش دهد.

ما خواستیم این نمایش حرف امروزی هم بزند و به سوال مردم ما درباره جنگ سوریه هم پاسخ دهیم و بگوییم چرا در سوریه می‌جنگیم و مقاومت می‌کنیم.

در حال تکمیل...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: