کد خبر: ۴۹۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴

کمیته فنی و توسعه و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در بی‌اخلاقی‌های اخیر تیم فوتبال نوجوانان ایران نقش بسیار زیادی دارند که نباید نادیده گرفته شود.

به گزارش شفاف، شاید اگر بخواهیم به بی‌اخلاقی‌های اخیر در تیم فوتبال نوجوانان نگاهی ریشه‌ای بیندازیم، باید به زوایای دیگر ماجرا بپردازیم. درگیری بازیکنان نوجوان کشورمان با تیم عراق در یک بازی دوستانه و آن هم در شرایطی که میزبان این تیم بودیم و استفاده از الفاظ نامناسب از سوی برخی اعضای کادرفنی خطاب به بازیکنان در رختکن، شاید تلخ‌ترین پرده از اتفاقات فوتبال ایران باشد چرا که این بازیکنان در رده سنی زیر 16 سال قرار است با چه روحیه‌ای پا به عرصه فوتبال حرفه‌ای بگذارند.

شاید اتفاقات اخیر در تیم نوجوانان، درگیری با تیم‌های مختلف در جام کافا در تاجیکستان، درگیری با تیم عراق و استفاده از الفاظ نامناسب، کم سابقه‌ترین اتفاق در فوتبال ایران در یک تیم باشد. آن هم در رده‌ای که نیاز به تعلیم و تربیت بیشتری دارند. اینجا باید سوالی را از کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان این فدراسیون پرسید که انتخاب مربیان برای تیم‌های پایه بر چه مبنا و بر چه اساسی است؟ یک مربی برای حضور در راس تیم‌های پایه که آینده فوتبال کشور را می‌سازند، چه معیارهایی باید داشته باشد؟ آیا اخلاق هم در معیارهای این کمیته‌ها جایی دارد یا صرفا داشتن مدرک مربیگری، برای هدایت تیمی که نام ملی را یدک می‌کشد، کافی است؟

مرتضی محصص به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون آیا پاسخگوی این مسئله است که انتخاب‌های این کمیته بر چه مبنایی بوده و مربیانی که سابقه فعالیت در رده پایه را ندارند، چگونه به عنوان سرمربی این تیم‌ها انتخاب کرده است؟ اکبر محمدی به عنوان رئیس کمیته جوانان که از قضا خودش تجربه سال‌ها مربیگری در تیم‌های ملی پایه را داشته، چگونه به عنوان یکی از ارکان انتخاب مربی برای این تیم‌ها، تلاشی برای انتخابی درست نداشته است؟ چرا اکنون تیم نوجوانان کشورمان در آستانه مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا باید اسیر بی‌اخلاقی‌های مکرر باشد و البته فدراسیون نیز هیچ پاسخی به این بی‌اخلاقی‌ها ندهد؟

اینجا نقش دو کمیته فنی و توسعه و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال بسیار کلیدی است و باید از آنها این سوال را پرسید که چه معیاری برای انتخاب مربیان داشته‌اند؟ آیا تجربه کار در تیم‌های پایه و اخلاق، جایی در معیارهای آنها دارد یا مربیان این تیم‌ها بر اساس روابط انتخاب می‌شوند؟

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار