کد خبر: ۴۹۲۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

یک مقام کاخ سفید دوشنبه گفته دولت آمریکا به دنبال تسریع روند اجرای حکم اعدام برای افرادی است که با تیراندازی‌های کور مرتکب قتل‌های دسته‌جمعی می‌شوند.


به گزارش شفاف، «ویلیام بار»، وزیر دادگستری آمریکا پیش‌نویس طرحی را آماده کرده که خواستار تسریع اجرای حکم اعدام برای افرادی است که با تیراندازی‌های کور، مرتکب قتل‌های دسته‌جمعی می‌شوند. 

«مارک شورت»، رئیس دفتر معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت: این طرح، بخشی از لایحه قوانین سلاح خواهد بود که کاخ سفید قصد دارد به کنگره پیشنهاد دهد. 

تیراندازی‌های کور و خشونت‌های مسلحانه از مدت‌ها پیش چالش پیش روی سیاستمداران آمریکایی بوده است. ظرف یک ماه گذشته سه تیراندازی با تلفات جمعی در این کشور اتفاق افتاده است.

تنها در ماه گذشته میلادی، ۵۱ نفر در حوادث مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در هفته‌های گذشته به شدت به دلیل عدم انجام اقدامات کافی برای متوقف کردن این تیراندازی‌ها و همچنین ترویج ادبیات نژادپرستانه و دامن‌زدن به تفرقه‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است. 

علی‌رغم این برخی از تحلیلگران با اشاره به اینکه خشونت‌های نژادپرستانه قبل از ترامپ هم در آمریکا شایع بوده‌اند می‌گویند او بیش از آنکه علت نژادپرستی باشد، «معلول» آن است. این تحلیلگران، انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ را تبلوری از رشد احساس‌های نژادپرستانه به طور عام و سفیدبرترپنداری در جامعه آمریکا می‌دانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار