کد خبر: ۴۹۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲

مدیر کل حریم شهرداری تهران گفت: پرونده‌های پروژه ۲۴۰ هکتاری خاوران تعیین تکلیف شد.

به گزارش شفاف، شکری مدیرکل اداره حریم شهرداری تهران، تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و محمدی انارکی شهردار منطقه 15، در بازدید از حریم منطقه 15، به نحوه رسیدگی به پرونده‌های پروژه 240 هکتاری خاوران پرداختند.

شکری؛ مدیر‌کل حریم با بیان "این بازدید پس از جلسه بازآفرینی زیرساخت انجام شد"، گفت: جلسات بازآفرینی زیرساخت به ابتکار استانداری تهران در مناطق 22 گانه تهران برگزار می‌شود و در مناطق دارای حریم، اداره کل حریم به منظور رسیدگی به مسائل مرتبط با این مناطق حضور دارد.

وی افزود: شهرک صنعتی خاوران با 240 هکتار مساحت، محل استقرار 4هزار صنف مختلف است و در مجموع 30هزار نفر در این اصناف به کار اشتغال دارند و در این بازدید چگونگی رسیدگی به پرونده‌های این 4هزار صنف تعیین شد.

شکری ادامه داد: بر مبنای یک تصمیم اولیه مقرر شد حدود 3500 واحدی که فرآیند ساخت و ساز خود را شروع کرده‌اند برای گرفتن پایان کار، عدم خلاف یا سایر موضوعات اداری از طریق شهرداری منطقه 15 اقدام کنند.

مدیر کل حریم تأکید کرد: رسیدگی به این مسئله نزدیک به دو سال متوقف مانده بود و این اصناف برای پیگیری مسئله‌شان بلاتکلیف بودند و نمی‌دانستند به کجا باید مراجعه کنند.

تقی‌زاده؛ معاون استاندار تهران نیز در این باره گفت: طی بازدیدی که از مجموعه حریم منطقه 15 داشتیم یک موضوع تداخلی با شهرداری قیامدشت بررسی شد و چون شهرک صنعتی خاوران از مدتها قبل درحریم شهرداری قیامدشت و منطقه 15 شهرداری تهران قرار داشته است، تعدادی از پروانه‌های ساخت و ساز آن در شهرداری تهران صادر شده است.

وی تأکید کرد: گرچه صدور این پروانه‌ها در زمان خود به لحاظ قانونی به درستی اتفاق افتاده است، اما اکنون با تغییرات صورت گرفته موضوع عدم خلاف، پایان کار و همچنین صدورپروانه‌های جدید یا نوسازی و بازسازی ساختمان‌هایی که نیاز به تخریب و نوسازی دارند، محل اختلاف نظر بود که برای حل این مسئله تصمیمی کلی در این باره گرفتیم.

مدیر کل حریم افزود: بر اساس این تصمیم مقرر شد رسیدگی به هرگونه ساخت وساز جدید توسط شهرداری قیامدشت انجام بشود و پایان کار و عدم خلاف‌ها توسط شهرداری منطقه 15 پیگیری شود.

وی گفت: البته شیوه اجرایی کردن این تصمیم به انجام یک کارگروهی در استانداری تهران وابسته است.

شهردار منطقه 15 نیز گفت: با همکاری استانداری و اداره کل حریم شهرداری تهران قرار شد بر اساس ضوابط و مقررات، اقدامات لازم برای حل مسأله خاوران انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: