کد خبر: ۴۹۳۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۸

مدیرکل امداد استان خراسان رضوی از اختصاص اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد این استان خبر داد.

به گزارش شفاف، حبیب‌الله آسوده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کمیته امداد استان خراسان رضوی همانند سایر امدادها در استان‌های مختلف تلاشی را در توسعه و‌ آبادانی داشته است و در واقع این توسعه آبادانی بدون همراهی و همکاری مردم شدنی نیست.

وی تصریح کرد: امداد به عنوان یک نهاد حاکمیتی در حوزه کاهش فقر تلاش‌های بسیاری را داشته است و در این زمینه از ظرفیت بخش‌های مختلف استفاده کرده است.

مدیرکل امداد استان خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون6 میلیون  و 400 هزار نفر شامل 2 میلیون خانوار در استان خراسان رضوی زندگی می‌کنند که 10 درصد از این افراد حدود 200 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند که جمعیتی حدود 500 الی 600 هزار نفری تشکیل می‌دهند.

آسوده افزود: 156 هزار خانواده به صورت مستقیم تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و سایر افراد نیز از خدمات موردی و چندگانه امداد بهره می‌برند.

وی به توسعه مراکز نیکوکاری در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: رویکرد کمیته امداد در این زمینه توسعه این مراکز بوده است در حالیکه هم اکنون در استان خراسان رضوی   200مرکز نیکوکاری فعالیت دارند که تفاوت این مراکز با سایر مراکز نیکوکاری در سطح کشور این است که مراکز نیکوکاری در استان خراسان رضوی در راستای توانمندسازی حرکت می‌کند.

وی افزود: یکی دیگر از مواردی که در استان مورد توجه قرار گرفته است راه‌اندازی استارت‌آپ‌هاست که در همین زمینه برای نخستین بار در استان کلید خورد و هم اکنون نیز 15 دوره از استارت‌آپ‌ها راه‌اندازی شده و آموزش‌های لازم ارائه شده است.

وی ادامه داد: مسکن یکی از اولویت‌های مهم در عرصه توانمندسازی است که سال گذشته بیش از 2 هزار واحد مسکونی در شرایط اقتصادی نامناسب ارائه شد و امسال نیز برنامه‌های دیگری در این زمینه پیش‌بینی شده است.

مدیر کل امداد استان خراسان رضوی به موضوع حاشیه‌نشینی در اطراف مشهد اشاره کرد و گفت: این پدیده شرایط خاص خود را دارد و امداد نیز در کنار سایر دستگاه‌ها به موضوع ساماندهی فرهنگی حاشیه‌نشینی زیر مجموعه ولی فقیه اقداماتی را انجام داده است.

آسوده در پایان گفت: امسال 400 میلیارد تومان به عنوان اعتبارات امدادی و قرض‌الحسنه برای حوزه اشتغال پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: